بازیگران

۱۰ قسمت پرطرفدار و خنده دار سریال فرندز

سریال فرندز (friends) یا به فارسی سریال دوستان یک سریال قدیمی با ۱۰ فصل است. این سریال که در ژانر کمدی ساخته شده یکی از محبوب ترین سریال های ساخته شده در صنعت فیلمسازی است به گونه ای که مشهور ترین سلبریتی ها این سریال را به عنوان بهترین سریال عمرشان می شناسند. از دیوید بکهام گرفته تا امیلیا کلارک عاشق این سریال هستند. این سریال در ایران بیشتر به عنوان فیلمی برای آموزش زبان انگلیسی شناخته می شود، اما اگر فقط یک فصل آن را ببینید مطمئنا عاشق این سریال می شوید.

به تازگی متیو پری بازیگر محبوب این سریال که نقش چندلر بینگ را در سریال بر عهده داشت، درگذشت و به همین بهانه قصد داریم بهترین قسمت های منتشر شده در این سریال که محبوبیت بالایی دارند و بیشترین امتیاز را در وب سایت IMDB گرفته اند را به شما معرفی کنیم.

 

The One Where Ross Is Fine | فصل دهم | قسمت دوم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۸ از ۱۰

The One Where Ross Is Fine | فصل دهم | قسمت دوم

در اولین لحظه رسیدن به خانه پس از یک سفر گروهی به باربادوس، راس از آغاز رابطه با ریچل باخبر می شود. او با رفتارهای عجیب و غریب همیشگی اش سعی می کند همه چیز را عادی جلوه دهد و در خانه اش مهمانی برپا می کند، اما واکنش ها و حرف هایی که درباره رابطه جوی و ریچل در حضور چارلی می گوید نشان می دهد که هیچ چیز عادی نیست. در طرف دیگر ماجرا، چندلر و مانیکا پس از تلاش برای به عهده گرفتن سرپرستی کودک، با خانواده ای آشنا می شوند و چندلر، طبق معمول کاملا خونسرد، ناخواسته به او درباره پسرخوانده خانواده می گوید. شک نکنید هر قسمتی که با خط پررنگ تمام شود جزو محبوب ترین قسمت های Friends خواهد بود. راس شدیداً اسلامی است و در هر کیمتین ریچل بریش از همه مورد اعتمادتر است و هلا سیریل سیریل و جوی از تمرب راس (که در هیکرای بهپ اشمانی ماجرز کدید اشتانی) بیرون آمدند. اگرچه راس راس در مهمانی به لیکا خنده می خندد، اما همچنان روی آتینی را در اولویت قرار می دهد.

The One Where Joey Speaks French | فصل دهم | قسمت سیزدهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۵ از ۱۰

blank

انتخاب یک شخصیت از میان شش شخصیت سریال دوستان واقعی کار ساده ای نیست، اما جوی تریبیانی (متل بلان) کجاست؟ او در بین دوستان جایگاه ویژه ای دارد. جوی از همه شیطنت ها و بازیگوشی های کد در کلبه های بها قدردانی می کند، اما او آنقدر باهوش نیست که باهوش شود. حالا این بچه بازیگوش و ساده است، در رزومه اش نوشته شده که فرانسوی را روان صحبت می کند، اما نه تنها فرانسه را نمی فهمد، بلکه تصمیم می گیرد نقشی را بپذیرد که برای مدت بسیار کوتاهی باید فرانسوی صحبت کند. یادگیری و این شروع داستان خنده‌داری است که این قسمت را به یکی از بهترین قسمت‌های Friends در بین طرفداران تبدیل کرد. چیزی را که تکرار نمی کند تکرار نمی کند و چیزی را که شبیه جمله ابتدایی باشد تکرار نمی کند. واکنش و اعتماد به نفس او در ارائه جملات به نادرست ترین شکل ممکن هر بار مخاطب را شگفت زده می کند.

The One with Rachel’s Other Sister | فصل نهم | قسمت هشتم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۸ از ۱۰

blank

 

در این قسمت از سریال دوستان شاهد حضور یکی دیگر از اعضای خانواده ریچل گرین در جمع دوستان هستیم. حضور هر یک از اعضای خانواده این شش نفر در هر موقعیتی جذابیت سریال را دو چندان می کند. اپیزودهایی که خانواده راس و مانیکا یا چندلر در سریال حضور دارند را به خاطر بیاورید. این بار یکی دیگر از خواهران ریچل به نام امی (کریستینا اپلگیت) وارد داستان می شود، آن هم در روز شکرگزاری. امی گیج و شلخته است، اصلاً به صحبت هایش توجهی نمی کند و حتی نام خواهرزاده اش اما را اشتباه تلفظ می کند. خواهران برای حضانت اما مبارزه می کنند و امی از اینکه ریچل او را به مانیکا انتخاب نکرده است ناراحت است. البته این قسمت فقط به داستان دو خواهر و بازی بسیار خوب اپل گیت ختم نمی شود. این بار مانیکا وسواس به اصرار چندلر تصمیم می گیرد از ظروف چینی جدید خود استفاده کند، واکنش ها و رفتار مانیکا با دیگران برای سالم نگه داشتن ظروف چشمگیر است. در نهایت اما با وجود تلاش مانیکا برای نگهداری از ظروف، به دلیل بی احتیاطی چندلر، حتی یک ظرف سالم نمانده است.

The One with the Rumor | فصل هشتم | قسمت نهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۳ از ۱۰

blank

 

قسمت های شکرگزاری معمولاً از بهترین قسمت های Friends هستند. این بار فرندز یک مهمان ویژه دارد که شیرینی داستان را چند برابر می کند. برد پیت در نقش ویل، همکلاسی و دوست قدیمی اش که در نوجوانی مانند مانیکا اضافه وزن داشت، بازی می کند. اکنون لاغر شده، با ظاهر و احساسی جدید (و مسلماً جذاب)، مانیکا از او دعوت می کند تا برای روز شکرگزاری به دیدن دوستانش برود. نفرت ویل از ریچل و البته تلاش برای خوردن کل بوقلمونی که مانیکا فقط برای او پخته دو قسمت اصلی این قسمت است. ویل در جایی از این قسمت اعتراف می کند که او و راس یک باشگاه دو نفره به نام «من از ریچل گرین متنفرم» در مدرسه راه اندازی کردند. حتی تصور واکنش های راس به افشای چنین حقیقتی در حالی که ریچل از او باردار است، مضحک به نظر می رسد.

The One Where Paul’s the Man | فصل ششم | قسمت بیست‌ودوم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹ از ۱۰

blank

 

مهم نیست که راس چقدر در روابط عاشقانه خود شکست می خورد و شکست می خورد، باز هم تسلیم نمی شود و به راه خود ادامه می دهد و افراد جدید را امتحان می کند. این بار راس با یکی از شاگردانش (الیزابت) رابطه دارد و البته پدر الیزابت پل (بروس ویلیس) راس را زیاد دوست ندارد و این شروع ماجراهای سرگرم کننده بین آنهاست. پل با راشل رابطه برقرار می کند و او را بدون اطلاع راس و الیزابت برای تعطیلات به کابین خود دعوت می کند. این قسمت در کنار تلاش های راس برای پنهان ماندن از دید پل، سکانس های درخشانی از تنهایی پل دارد تا ریچل و چهره های بامزه اش را جلوی آینه جذب کند، در شرایطی که او فکر می کند تنهاست اما راس در گوشه ای پنهان می شود. اتاق و شاهد حادثه است. بروس ویلیس در سال ۲۰۰۰ برای حضور در چندین قسمت از این سریال برنده جایزه امی شد.

The One Where Ross Got High | فصل ششم | قسمت نهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۲ از ۱۰

blank

 

این یکی از خاص ترین قسمت های Friends است. حضور والدین راس و مانیکا در هر موقعیتی، به دلیل توجه ویژه آنها به راس، در کنار بی تفاوتی ظاهری آنها نسبت به مانیکا، موقعیت های کمدی درجه یک را خلق می کند. حالا تصور کنید که خواهر و برادرها شروع به افشای اسرار خود برای یکدیگر کنند و آنقدر بی وقفه دعوا کنند که هیچ یک از آنها فرصت دفاع از خود را نداشته باشند. در پایان هر جمله، فقط به دیوید شویمر و کورتنی کاکس توجه کنید که علیرغم نگرانی از افشای یک راز دیگر، نگاه و واکنش پیروزمندانه ای را در یک زمان نشان می دهند. اما این قسمت به داستان راس و مانیکا محدود نمی شود و اوج داستان شاهکار ریچل در تهیه یک دسر ساده است. بله راشل دسر ریزه انگلیسی را برای بعد از غذا انتخاب کرد و وقتی یک صفحه از کتاب آشپزی کنده شد، دستور دسر با دسر صفحه بعد ترکیب شد، به ترتیب، در میان انبوهی از خامه، مربا و کیک، و یک لایه گوشت، نخود و پیاز. واکنش همه به دسر غیرقابل خوردن ریچل یک طرف ماجرا است و لذت جویی از خوردن آن دسر طرف دیگر.

 

The One with the Embryos | فصل ششم | قسمت دوازدهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۵ از ۱۰

blank

 

فصل ششم آنقدر لحظات و اپیزودهای درخشان دارد که به راحتی می توان به عنوان بهترین فصل کل سریال Friends انتخاب کرد و از تماشای هر قسمت لذت خواهید برد. این قسمت در میان انتخاب های خاص بسیاری از طرفداران Friends جایگاه ویژه ای دارد. اپیزودی که عالی شروع می شود و هر چه پیش می رود جذاب تر می شود. برای این گروه شش نفره همه چیز جدی است، حتی یک مسابقه برای مبادله آپارتمان ها بین آنها وجود دارد. سکانس‌های پرسش و پاسخ از بهترین و خنده‌دارترین سکانس‌های کل مجموعه دوستان هستند، حتی زمانی که راس طراح سؤالات مسابقه است و یکی از شرکت کنندگان مانیکا است که مصمم است نفر اول در همه جا باشد و برنده بازی باشد.

 

The One with Ross’ Sandwich | فصل پنجم | قسمت نهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۱ از ۱۰

blank

 

در هر شرایطی، راس یکی از بامزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های Friends است، با ایرادات بی‌شمارش و البته تلاش‌هایش برای ارائه یک تصویر پایه و آموخته در کنار اعتماد به نفس عجیبش. راس این بار دوباره درگیر مشکلات و عواقب یک رابطه عاشقانه است (مثل همیشه!). راس هنوز از اینکه به ریچل نرسیده ناامید و ناراحت است و تنها خوشحالی او ساندویچ بوقلمونی است که در یخچال در محل کار دارد که توسط رئیسش خورده شده و راس به مرحله ای رسیده است که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد. خشم خشمگین و غیرقابل کنترل دیوید شویمر، لحن بالا و پایین شدن صدای او، در این قسمت درخشان است. به کسالت و سردرگمی راس اضافه کنید اصرار مانیکا و چندلر بر اینکه جوی رابطه خود را از دیگران پنهان کند و جوی عبارت “من جوی هستم!” من یک چند کاره هستم و البته کلاس های ریدینگ که راشل و فیبی در آن شرکت می کنند.

The One Where Everybody Finds Out | فصل پنجم | قسمت چهاردهم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۷ از ۱۰

blank

 

با امتیاز بالایی که این قسمت در سایت IMDb دریافت کرد و البته محبوبیت خاصی که در بین مخاطبان و طرفداران سریال دارد، تماشای این قسمت (به شدت) توصیه می شود. راز رابطه مانیکا و چندلر دیگر فقط بین آنها و جوی نیست، حالا ریچل و فیبی هم از این ماجرا باخبر شده اند، اما به جای افشای آن، دارند بازی می کنند تا از چندلر به رسمیت شناخته شوند. مانیکا که در هر موقعیتی به دنبال رقابت است، چندلر را ترغیب می کند تا وارد بازی آنها شود و در نهایت در وسط بازی، چندلر دیگر طاقت نیاورد و عشق خود را به مانیکا اعلام می کند. این قسمت یکی از بهترین های سریال است. جذابیت بیش از حد شخصیت ها به خصوص فیبی جذابیت این قسمت را دو چندان کرده است.

 

The One with Two Parties | فصل دوم | قسمت بیست‌ودوم

  • امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۹ از ۱۰

 

blank

 

جشن تولدی که دوستان راشل برای او تدارک دیده اند با مشکل بزرگی مواجه است. حضور پدر و مادر راشل که با هم کنار نمی آیند و حالا قسمت جالب و خنده دار ماجرا یک مهمانی را به دو مهمانی در آپارتمان های مقابل تبدیل می کند. در شرایطی که والدین راشل مجبور نیستند از حضور یکدیگر باخبر شوند. بهترین سکانس های این قسمت راس و تلاش بی وقفه او برای جلب رضایت ریچل است. سکانس عبور پسرها از سالن برای مخفی کردن والدین ریچل از چشم یکدیگر و راس با استفاده از عینک و سیگار پدر راشل بارها و بارها قابل تماشا بود و او هر بار به اندازه اولین بار که با اینها برخورد کرد از دیالوگ و بازی لذت برد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا