کیفیت هوای تهران همچنان در وضعیت قرمز است

به گزارش ایرنا ، طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، میانگین غلظت ذرات گرد و غبار زیر ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته که منجر به ۸:۳۰ امروز با شاخص ۱۶۴ می شود ، برای همه گروه ها ناسالم بود.

 

در همان دوره ، غلظت ذرات آلاینده با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۰۰ ، ازن با شاخص ۱۱ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۰ و مونوکسیدکربن با شاخص ۴۷ وجود دارد.

 

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی ، منطقه ۱ ، در شرایط ناسالم برای گروه های آسیب پذیر

به ترتیب ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی ، منطقه ۱ با شاخص ۱۴۲ ، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۴۶ و گلبرگ های منطقه ۸ با شاخص ۱۴۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از نظر آلودگی ذرات کمتر از ۲٫۵ میکرون با بیشترین آلودگی کمی در میان مناطق ناسالم وجود دارد این گروه حساس است.

 

ایستگاه شریف ۲ ، ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه های شریف منطقه ۲ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۸۲ و پوبدا منطقه ۱۳ با شاخص ۱۸۱ بیشترین آلودگی را از نظر ذرات گرد و غبار زیر ۲٫۵ میکرون برای مدت مشابه داشته و به عنوان مناطق ناسالم برای همه ثبت شده اند گروه ها. .

کیفیت هوای تهران همچنان در وضعیت قرمز است
شاخص کیفیت هوا ملاکی برای تعیین کیفیت روزانه هوا و ارتباط آن با سطح سلامت انسان است ، از صفر تا ۵۰ در شرایط تمیز یا سبز ، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد ، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای حساس گروه ، به ترتیب یا نارنجی ، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز ، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا بنفش.

۱۰ روز زمان ناسالم برای همه گروه ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک ، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا سالم ، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران ثبت شده است.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/social/tnews11068408.html

درباره‌ی فاکس نیوز

حتما ببینید

چگونه هتل خوب و ارزان رزرو کنیم؟

چگونه هتل خوب و ارزان رزرو کنیم؟

تعریف همه از هتل خوب و متفاوت است. بسته به انتظار شما از هتل ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *