چگونه به کودکان آموزش دهیم که به دیگران احترام گذارند؟

چگونه به کودکان یاد دهیم که به دیگران احترام بگذارند؟

جمله ای وجود دارد که می گوید “احترام را باید بدست آورد”. اما چگونه می توان به کودک آموخت که احترام بگذارد در حالی که حتی نمی داند چیست؟ احترام ویژگی ذاتی فرزندان نیست و بنابراین نقش والدین در آموزش احترام بسیار مثر است.

 

چگونه تدریس کنیم؟

– یکی از مهمترین روشهای آموزشی ، نقش الگوی والدین است. کودکان بسیاری از رفتارها را از والدین خود می آموزند و از آنها به عنوان الگو استفاده می کنند. در تعاملات خود از آنچه می خواهید در فرزندتان مشاهده کنید استفاده کنید.

 

وقت بگذارید تا کودک در یک روز درباره موارد مختلفی که برای او اتفاق افتاده صحبت کند. صحبت با کودک نه تنها احساس امنیت و نزدیکی او را افزایش می دهد ، بلکه به او کمک می کند تا در مورد موضوعات و موضوعات مختلف چیزهای زیادی یاد بگیرد. علاوه بر این یاد بگیرید که از کودکی در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید و نظر خود را جویا شوید.

 

– از کتاب های داستان ، داستان های مختلف و نمایش های عروسکی استفاده کنید و آنچه را می خواهید در این منطقه به کودک بیاموزید ، در قالب داستان و نمایش به زبان کودکان بیان کنید. همانطور که کودک خود را در قالب شخصیت های داستان و داستان نشان می دهد ، چیزهای زیادی را از آنها می آموزد و آنها تأثیر مضاعفی بر روی آنها دارند ، و در قالب نمایشنامه ها و داستان ها می توانید رفتار مناسب و نامناسب و پیامدهای آنها را نشان دهید به طوری که کودک عواقب را می فهمد. آنها بلند شدند.

چگونه به کودکان آموزش دهیم که به دیگران احترام گذارند؟

با کودک خود در مورد تأثیر رفتار خود بر دیگران صحبت کنید تا بداند که هر رفتاری می تواند تأثیرات خاص خود را داشته باشد. بیان چنین سوالاتی از زبان کودکان مهم است تا آنها درک کنند. او را در حین مکالمه سرزنش یا تحقیر نکنید و با عباراتی همدلانه و عاشقانه تأثیر کلمات خود را دو چندان کنید.

 

فرزند خود را به انجام رفتارهای مناسب مانند پذیرایی ، سلام و احوالپرسی با دوستان و خانواده تشویق کنید. اما روی آن اصرار نکنید ، اما بهتر است خواسته های کودک را در نظر بگیرید. هنگام انجام کار درست او را ارزیابی کنید تا به اهمیت و ارزش رفتار صحیح پی ببرید.

– هنگامی که کودک رفتارهای مناسب مانند سلام و احوالپرسی و گفتگوی دوستانه و مناسب را انجام داد ، آنها را بخشی از توانایی های او بدانید. البته سن کودک را در نظر بگیرید ، زیرا بعضی از رفتارها در سنین پایین مورد توجه قرار می گیرد تا او به آن عادت کند و در تعریف و تمجید اغراق نکند.

– سعی کنید در خانه به خود احترام بگذارید. به عنوان مثال ، مادر به پدر احترام می گذارد و پدر به مادر احترام می گذارد و احترام یکدیگر را در نظر می گیرد تا كودك نیز احترام به والدین خود را بیاموزد و چنین رفتاری در بیرون از خانه گسترش یابد. متأسفانه ، گاهی اوقات والدین در این زمینه عملکرد خوبی ندارند. کودک با احترام به والدین خود می آموزد که چگونه به پدر و مادر خود احترام عینی بگذارد.

با فرزند خود رابطه عاشقانه برقرار کنید. کودک با دوست داشتن و ابراز آن احترام را یاد می گیرد و در این رابطه احساس امنیت و آرامش پیدا می کند و حتی مشکلات رفتاری بین شما و فرزندتان را کاهش می دهد.

– برای آن وقت بگذارید ؛ وقتی صحبت از فرزندتان می شود بسیار مهم است. زیرا کودک می فهمد که برای شما ارزشمند است و رفتارهای مودبانه و محترمانه ای در او شکل می گیرد.

 

به کودک خود بیاموزید که به خود احترام بگذارد تا کودک متوجه شود که او موجودی ارزشمند و بی نظیر است.

 

آموزش احترام به کودکان ، نحوه آموزش ادبیات و احترام به کودکان ، آموزش ادبیات کودکان
نگرش محبت آمیز نسبت به فرزند خود داشته باشید

 

نکات دیگر برای آموزش ادبیات و احترام به کودکان

۱٫ در برخورد با کودک و دیگران ، لطفاً از شما بسیار استفاده کنید و از آنها تشکر کنید.

۲٫ وقتی کسی صحبت می کند ، مهم نیست کودک باشد یا بزرگسال ، از وسط صحبت های او پرش نکنید. اگر نیاز به قطع آن هستید ، حتماً از کلمه ساده استفاده کنید.

۳٫ در سال سینما ، هنگام تماشای فیلم صحبت نکنید.

۴- هنگام رانندگی جای خود را به اتومبیل های دیگر بدهید (وقتی دیگران به همان شیوه به شما احترام می گذارند از آنها تشکر کنید).

۵- هنگام عطسه یا سرفه ، دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید.

۶٫ غذا را با دهان بسته بجوید ، با دهان پر صحبت نکنید. ابتدا لقمه را قورت دهید و سپس قورت دهید.

۷٫ به هیچ عنوان زباله را روی زمین نریزید.

۸- هنگام رفتن به رستوران ، میز خود را بعد از غذا مرتب کنید.

۹٫ قبل از ورود به اتاق قفل شده ضربه بزنید.

۱۰٫ از کلمه “لطفا” برای دعوت دیگران به نشستن استفاده کنید.

۱۱٫ صندلی خود را در اتوبوس و مترو به شخصی بسپارید که از خواب برخاست.

۱۲٫ از آنها برای عشق و هدیه ای که دیگران به شما می دهند تشکر کنید. به شخصی که شما را دوست داشت اجازه دهید بداند که از لطف او سپاسگزار هستید.

۱۳٫ آدامس را به آرامی و بدون سر و صدا بجوید و هنگامی که می خواهید آدامس را دور بریزید ، آن را در یک پارچه قرار داده و در سطل آشغال بیندازید.

۱۴- بسیاری از افراد به دود سیگار ، ادکلن ، برخی غذاها ، سر و صدا ، آلودگی های محیطی ، بوی رنگ ، دود ماشین یا کافئین حساسیت دارند. آنها را تماشا کنید ، حتی اگر آنها شما را اذیت نکنند.

 

۱۵- الگویی برای فرزند خود باشید. اگر از او انتظار دارید کاری انجام دهد ، ابتدا متعهد شوید که چنین کاری انجام دهد تا تأثیر شما و درخواست شما برای آن منطقی تر به نظر برسد (پدری که به فرزندش می گوید دروغ گفتن چیز بدی است ، اما خودش دروغ می گوید) او می گوید نباید انتظار داشته باشی فرزند او یک فرد صادق باشد).

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/tuition/child02-respect-others.html

درباره‌ی فاکس نیوز

حتما ببینید

1608986853_سامانه-رهگیری-مرسولات-پستی

نحوه پیگیری مرسولات پستی ( با کدملی، موبایل،بدون و باکد رهگیری)

آموزش پیگیری مرسولات پستی با توسعه و نوسازی جوامع ، خدمات جدیدی برای حمل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *