بهترین فیلم های ایرانی اکران شده

۵ تا از بهترین فیلم های ناصر ملک مطیعی

بهترین فیلم های ناصر ملک مطیعی

ناصر ملک مطیعی بازیگر سینمای ایران بود که پس از انقلاب ممنوع الفعالیت شد و سرانجام در سال ۱۳۹۶ در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

ناصر ملک مطیعی در سال ۱۳۰۹ در تهران به دنیا آمد، مدرک تربیت بدنی گرفت و قبل از ورود به سینما به عنوان معلم ورزش در مدارس تهران مشغول به کار شد. ناصر

ملک مطیعی پس از ورود به عرصه هنر و سینما حضور پررنگی در عرصه تئاتر و دوبله دارد.

ناصر ملک مطیعی اولین فعالیت هنری خود را در سینما با بازی کوتاه در فیلم «واریته بهار» به کارگردانی پرویز خطیبی محصول سال ۱۳۲۸ آغاز کرد. دومین تجربه سینمایی ملک مطیعی مانند کار اولش زیاد طولانی نبود و دومین تجربه بازیگری خود را دریافت کرد.

با بازی در فیلم “شکارخانه” ساخته علی دریابیگی در سال ۱۳۳۰٫ نقطه عطف و شروع جسورانه ناصر ملک مطیعی به بازی در فیلم “ولگرد” به کارگردانی مهدی رئیس فیروز که در سال ۱۳۳۱ فیلمبرداری شد، بازمی گردد.

با حضور در این او نه تنها به اوج محبوبیت رسید، بلکه توانست اولین دستمزد حرفه ای خود را نیز دریافت کند. از بازی در فیلم بگیرید. علی کسمایی کارگردان معروف سینمای ایران پس از درخشش در این فیلم و محبوبیتش، مرحوم ناصر ملک مطیعی را برای بازی در اولین فیلم رنگی سینمای ایران یعنی فیلم «غفلت» انتخاب کرد.

فیلم سینمایی چهار راه حوادث

فیلم سینمایی چهار راه حوادث

 • سال ساخت: ۱۳۳۴
 • کارگردان: ساموئل خاچیکیان
 • نویسنده: ساموئل خاچیکیان
 • بازیگران اصلی: ناصر ملک مطیعی، آرمان، ویدا، مورین، علی کیائی

شخصیت فرید یک دختر خردسال دارد که مردی را برای ازدواج انتخاب می کند. فرید برای بدست آوردن پول بیشتر به باند «سلیم» و همکارانش پیوست و با این انتخاب مجبور به سرقت می شود. من در یکی از شب هایی که قصد سرقت دارند، پلیس متوجه ماجرا می شود.

و همه چیز تمام می شود و فرید به پاب اجازه فرار می دهد. او در حین فرار با دختری به نام هما آشنا می شود، اما هما با همراهی فرید جان او را نجات می دهد و فرید را وادار می کند که دست از جنایت بردارد.

فیلم سینمایی کلاه مخملی

فیلم سینمایی کلاه مخملی

 • سال ساخت: ۱۳۴۱
 • کارگردان: اسماعیل کوشان
 • نویسنده: مهدی سهیلی
 • بازیگران اصلی: ناصر ملک‌مطیعی، سهیلا، جواد تقدسی، منصور سپهرنیا

جهلی کلاه محمودی پس از آزادی از زندان با خود عهد می کند که دیگر در مسیر نادرست قرار نخواهد گرفت و در مسیر درست قرار خواهد گرفت. امام، دوستان سابقش که در این جنایت دست داشتند و باعث دستگیری او شدند، او را به دام حمل مواد مخدر می کشانند تا دوباره از شر او خلاص شوند.

کلاه مخملی فرار می کند و به دهکده ای دورافتاده پناه می برد که به دلیل شباهتش با یک جوان روستایی اشتباه گرفته می شود. یک جوان روستایی شکار و دستگیر می شود و از طرفی کلاه مخملی عاشق دختر کداهدا می شود. کلاه مهملی گروهی از تبهکاران را که قصد سرقت از اموال کدهدا را دارند به پلیس تحویل می دهد و با مشخص شدن ماجرا، تبرئه می شود و با دختر کدا ازدواج می کند. پس از این اتفاقات، جوان روستا از زندان آزاد می شود و با دختر مورد علاقه اش ازدواج می کند.

فیلم سینمایی قصر زرین

فیلم سینمایی قصر زرین

 • سال ساخت: ۱۳۴۸
 • کارگردان: محمدعلی فردین
 • نویسنده: سعید مطلبی
 • بازیگران اصلی: محمدعلی فردین، ناصر ملک‌مطیعی، آذر شیوا، شهین، حمیده خیرآبادی

یک پدر ثروتمند خودخواه متوجه می شود که دو پسرش با دخترانی از خانواده های طبقه متوسط ​​ازدواج کرده اند، پدر در راستای مخالفت با ازدواج فرزندانش، همسرانشان را آزار می دهد و آنها را فراری می دهد و پس از آن دو پسر قصر طلایی را ترک می کنند.

از پدر پدر مغرور با کمک یک خدمتکار قدیمی تنهاست. اش کم کم حقیقت را می‌آموزد و این بار برای جبران اشتباهات گذشته‌اش، ابتدا به سراغ عروس‌هایش می‌رود و سپس پسران را پیدا کرده و به خانه مجللشان بازمی‌گرداند.

فیلم سینمایی قیصر

فیلم سینمایی قیصر

 • سال ساخت: ۱۳۴۸
 • کارگردان: مسعود کیمیایی
 • نویسنده: مسعود کیمیایی
 • بازیگران اصلی: بهروز وثوقی، ناصر ملک مطیعی، بهمن مفید

 

در سال ۱۳۴۸ اتفاق مهمی در سینمای ایران با فیلم سزار رخ داد، فیلم سزار آنقدر بی نقص بود که همه بینندگان خاص سینما را راضی کرد، به طوری که پس از تماشای فیلم نه تنها از نظر احساسی با فیلم و شخصیت های آن درگیر شدند. ، اما از نظر فکری و ذهنی نیز با چالش های جدی در افکار خود مواجه بودند.

قیصر با بازی بهروز واستوگی قصد دارد قاتلان برادرش فرمان با بازی ناصر ملک مطیعی و متجاوزان خواهرش را پیدا کند و آنها را بکشد.

 

فیلم سینمایی آقا مهدی وارد می‌شود

فیلم سینمایی آقا مهدی وارد می_شود

 • سال ساخت: ۱۳۵۳
 • کارگردان: فریدون ژورک
 • نویسنده: رضا عقیلی
 • بازیگران اصلی: ناصر ملک مطیعی، مرجان، احمد معینی، زهره، بهمن مفید

آقا مهدی با بازی ناصر ملک مطیعی با پروین با بازی مرجان مدیر پرورشگاه ازدواج می کند پروین در ازدواج قبلی خود همسر اصغر برادر مهدی بوده و مهدی از این موضوع اطلاعی ندارد و فقط می داند که یک رقصنده برادرش را کشت

پروین از اصغر پسری دارد اما این موضوع را از آقا مهدی پنهان می کند تا اینکه جعفر (حسن رضایی) خبر می دهد هاشم (احمد معینی) قاتل برادر مهدی، اصغر، از زندان آزاد شده است. هاشم با دانستن این موضوع به دنبال سیاه نمایی از پروین است و پروین برای ساکت کردن هاشم مجبور می شود مخفیانه به هاشم حق سکوت بدهد.

مهدی در ابتدا به علی (مرتضی عقیلی) شاگرد سلولش مشکوک می شود، به دلیل غیبت های مکرر پروین، امام به او مشکوک می شود و فکر می کند پروین قصد خیانت به او را دارد، او را شکار می کند و از او مراقبت می کند.

مهدی به طور تصادفی هاشم و پروین را مجروح می کند و به گمان اینکه آنها را کشته است سلول خود را به علی می سپارد و فرار می کند. پس از این اتفاقات، هاشم پروین را به کاباره می برد، اما علی ناگهان پروین را می بیند و موضوع را به آقا مهدی اطلاع می دهد و مهدی برای نجات پروین و فرزندش برمی گردد.

 

منبع: رویداد۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا