غذای انسان های اولیه چه بود؟

دانشمندان با بررسی دقیق دندانهای ۱٫۲ میلیون ساله ، به آنچه انسانهای اولیه می خوردند ، پی بردند.

 

مطالعات روی این دندان و بقایای میکروبی آن نشان می دهد که مردم ابتدا گوشت و گیاهان خام می خوردند.

 

همچنین مشخص شده است که اجداد انسانهای مدرن تکه های چوب و قسمتهایی از بال پروانه و حتی قسمتهایی از پاهای حشرات را می خورند.

 

کارن هاردی از دانشگاه بارسلونا گفت: “ما شواهد بسیار کمی داریم که انسانهای اولیه از گیاهان به عنوان غذا استفاده می کردند.”

 

انسانهای اولیه تمام غذای خود را به صورت خام می خوردند و هیچ مدرکی وجود ندارد که به هیچ وجه فرآوری شود.

 

غذاهای اولیه انسانی ، غذاهای مناسب برای انسان های اولیه
نئاندرتال ها از ماموت ها ، ماهی ها و گیاهان تغذیه می کردند

غذای انسان های اولیه چه بود؟

محققان موزه شینبرگ آلمان با مطالعه رژیم توصیفی انسان مدرن به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی هومو ساپینس یا انسان خردمند انعطاف پذیرتر از رژیم نئاندرتال نیست. اجداد ما مانند نئاندرتال ها ، ماموت ، ماهی و گیاهان می خوردند.

 

دانشمندان نتوانسته اند شواهدی از ماهی در رژیم غذایی خود پیدا کنند. تیم تحقیقاتی بین المللی گمان می کنند که جابجایی نئاندرتال ها نتیجه رقابت مستقیم برای غذا است. اولین نماینده Homo sapiens حدود ۴۳۰۰۰ سال پیش در اروپا اقامت گزید و حدود ۳۰۰۰ سال بعد جایگزین نئاندرتال های منطقه شد. دکتر هیرو بوشرن از مرکز سینکبرگ در دانشگاه توبینگن گفت: “بسیاری از مطالعات دلیل این تغییر مکان را بررسی می کنند.” “یک فرضیه این است که رژیم کالبدی انسان مدرن متنوع تر ، انعطاف پذیرتر است و اغلب شامل ماهی است.”

دکتر دراکر و همکارانش قدیمی ترین فسیل شناخته شده در غارهای بوران کایا در اوکراین را مطالعه کردند تا اولین عادات غذایی انسان را مطالعه کنند. وی توضیح می دهد: “در این مطالعه ، ما انسانهای اولیه را به روش اقلیمی و محلی مورد مطالعه قرار دادیم.” وی افزود: “تا به حال ، تمام تجزیه و تحلیل های رژیم غذایی افراد مدرن بر اساس یافته های فردی صورت گرفته است ، به همین دلیل تفسیر آنها بسیار دشوار است.”

 

از آنجا که دانشمندان فسیل رژیم هومو ساپینس را برای مطالعه رژیم خود ندارند ، رژیم غذایی اجداد ما را بازسازی کردند. محققان درصد ایزوتوپهای پایدار کربن و نیتروژن در استخوانهای انسانهای اولیه و شکارچیان بومی مانند اسب ، گوزن و کل سکاها را اندازه گیری کرده اند.

 

آنها همچنین محتوای نیتروژن ۱۵ در هر اسید آمینه را تجزیه و تحلیل کردند. به این ترتیب نه تنها منشا نیتروژن بلکه نسبت آن نیز تعیین می شود. نتایج نشان می دهد نسبت بالایی از نیتروژن ایزوتوپ N15 در انسان امروزی وجود دارد. برخلاف تصور عمومی ، سطح بالای نیتروژن به دلیل مصرف زیاد گوشت ماموت است. غذاهای دریایی نخورید. بعلاوه ، مصرف گیاهان در رژیم غذایی همو ساپینس به طرز حیرت انگیزی بیشتر از مصرف نئاندرتال ها است. از طرف دیگر ، به نظر می رسد ماموت ها منبع اصلی گوشت برای هر دو گونه بوده اند.

 

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افرادی که در اروپا زندگی می کنند حداقل ۱٫۲ میلیون سال قبل از آتش استفاده نکرده اند.

 

اینکه دقیقاً وقتی انسان از آتش برای پختن غذا استفاده می کرد هنوز مورد بحث دانشمندان است و حتی برخی معتقدند که این ۱٫۸ میلیون سال پیش بوده است ، اما شواهد قوی وجود دارد. استفاده از آتش برای این منظور از ۱٫۲ میلیون تا ۸۰۰ هزار سال پیش آغاز شد.

منبع:

https://www.beytoote.com/scientific/midanid/first2-human-food2.html

درباره‌ی فاکس نیوز

حتما ببینید

1608986853_سامانه-رهگیری-مرسولات-پستی

نحوه پیگیری مرسولات پستی ( با کدملی، موبایل،بدون و باکد رهگیری)

آموزش پیگیری مرسولات پستی با توسعه و نوسازی جوامع ، خدمات جدیدی برای حمل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *