اخبار سینما

سریال پایتخت پایتخت در راه است؟

«سریال پایتخت ساخته خواهد شد؟»، خبرگزاری فارس در گزارش کوتاهی به این پرسش پاسخ داده است:

«تولید فصل هفتم سریال پایتخت که مدتهاست اخبار ضد و نقیضی در خصوص ساخت آن به گوش می‌رسد، به ادعای برخی منابع وارد مرحله پیش تولید شده و هم اکنون تواقفات لازم برای ساخت نسخه سینمایی این سریال آغاز شده است.

پیشتر و پس از مدت‌ها بحث و گمانه‌زنی درباره روند تولید «پایتخت ۷»، مرکز سیمافیلم در اطلاعیه‌ای از مذاکره با تهیه کننده و کارگردان سریال پایتخت برای تولید فصل جدید آن خبر داده بود.

سیما فیلم در همان مقطع اعلام کرد که «ساخت فصل هفتم سریال مذکور در صورت به نتیجه رسیدن رایزنی‌ مدیران سیمافیلم با تهیه‌کننده و کارگردان این مجموعه نمایشی همانند سایر آثار سازمان صداوسیما وارد فاز تولید خواهد شد.»

گفتنی است پیگیری از عوامل مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در خصوص روند مذاکرات درباره ساخت فصل هفتم «پایتخت» تاکنون بدون پاسخ مانده است. حالا اما منابع از بازشدن گره کور تولید «پایتخت» با ساخت نسخه سینمایی این اثر خبر داده‌اند.

بر اساس این ادعا، طبق توافقی که فی‌مابین گروه تولید پایتخت با مدیران سیما منعقد شده، قرار است ابتدا یک نسخه سینمایی از پایتخت برای اکران در سینماها ساخته شود.

همچنین گفته شده فیلمنامه پایتخت زیر نظر محسن تنابنده در حال نگارش است و تمامی بازیگران برنامه‌هایشان را طوری تنظیم کرده‌اند که تعهداتشان نسبت به پروژه‌های دیگر تا اواخر بهمن ماه به پایان برسد و از اوایل اسفند تولید این فیلم به کارگردانی سیروس مقدم آغاز شود.

موضوعی که البته با پیگیری از مسئولان مرکز سیمافیلم تایید نشد و یکی از مدیران ارشد مرکز سیمافیلم شروع فرآیند ساخت نسخه سینمایی سریال پایتخت را تایید نکرد و اظهار داشت که «تاکنون تنها بحث بر سر ادامه ساخت سریال «پایتخت» بوده و مذاکرات با عوامل هنوز در جریان است».

طبق اطلاعات رسیده در حال حاضر مذاکرات بین محسن تنابنده با مدیران ارشد رسانه ملی همچنان در جریان است و در عین حال تیم نویسندگان این سریال نیز مشغول کار بروی متن «پایتخت ۷» هستند تا پس از توافقات نهایی بلافاصله پروسه ساخت این سریال برای پخش در سال ۱۴۰۳ به جریان بیافتد»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا