فیلم سینمایی ایرانی جدید پرطرفدار

دانلود فیلم عنکبوت مقدس کامل و رایگان

دانلود فیلم عنکبوت مقدس

  • ژانر : نوآر، دلهره‌آور و جنایت واقعی
  • زبان فیلم : فارسی
  • سال انتشار : ۲۰۲۲
  • محصول : دانمارک, آلمان, سوئد, فرانسه
  • کارگردان : علی عباسی

داستان فیلم

سعید، مردی از خانواده، برای «پاکسازی» روسپی‌های بد و فاسد خیابانی به یک مأموریت معنوی در شهر مشهد می‌رود. او پس از کشتن چند زن، از عدم توجه عموم به رسالت الهی خود به شدت ناراحت است.

یک روزنامه نگار وارد دنیایی می شود که در آن مردی که رسانه ها لقب قاتل عنکبوت را داده اند در حال انجام عمل جنایتکارانه خود است. وقتی سعید دستگیر و به اعدام محکوم می شود، افکار عمومی از او قهرمان می سازد.

قتل‌ها از یک الگو پیروی می‌کنند: زنان توسط مردی سوار بر موتورسیکلت از منطقه گرفته می‌شوند، به مکان دیگری برده می‌شوند و با روسری‌هایشان خفه می‌شوند. سپس بدن آنها در زباله های محلی دفع می شود. قاتل سریالی سعید حنای (با نام عظیمی) از ابتدا معرفی می شود.

این فیلم بعدازظهر گذشته اکران می‌شود و یکی از قربانیانش را نشان می‌دهد: معتاد به تریاک، قبل از امضای قرارداد با عظیمی با یک سری مشتری ملاقات می‌کند. آنها به یک مجتمع آپارتمانی متروکه سفر می کنند، اما او مشکل را احساس می کند و سعی می کند قبل از ورود به آپارتمان فرار کند.

عظیمی او را در راه پله خفه می کند و سپس با جسدش با موتورسیکلتش فرار می کند.

بازیگران

زهرا امیرابراهیمی، مهدی بجستانی، فروزان جمشیدنژاد، آرش آشتیانی، سینا پروانه، سارا فضیلت و …

دانلود فیلم عنکبوت مقدس 2

دانلود فیلم عنکبوت مقدس با کیفیت بالا

دانلود فیلم عنکبوت مقدس همه کیفیت ها

دانلود فیلم عنکبوت مقدس با کیفیت ۴۸۰

دانلود فیلم عنکبوت مقدس با کیفیت ۷۲۰

دانلود فیلم عنکبوت مقدس با کیفیت ۱۰۸۰

دانلود فیلم عنکبوت مقدس با کیفیت بلوری

درباره فیلم

عنکبوت مقدس فیلمی جنایی درام و هیجانی محصول سال ۲۰۲۲ به نویسندگی علی عباسی و افشین کامران بهرامی و کارگردانی علی عباسی است.

زهرا امیرابراهیمی، مهدی بجستانی، فروزان جمشیدنژاد، آرش آشتیانی، سینا پروانه و سارا فاضتلی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم که در اردن فیلمبرداری شده است، بر اساس داستان واقعی سعید حنایی، قاتل زنجیره ای معروف به قاتل عنکبوتی است که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱، روسپی ها را هدف قرار داده و ۱۶ زن را در مشهد به قتل رسانده است. یک روزنامه نگار زن خیالی به تحقیق می پردازد. یک قاتل زنجیره ای را به تصویر می کشد.

The Holy Spider برای رقابت برای نخل طلا در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ انتخاب شد، جایی که در ۲۲ مه ۲۰۲۲ نمایش داده شد.[۳] و قرار است در تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۲۲ در سینماهای فرانسه اکران شود.

نقد و بررسی فیلم عنکبوت مقدس

به نظر می رسد منتقدان انگلیسی زبان به طور کلی نظر مثبتی نسبت به این فیلم دارند. مجموعه ۲۰ نقد وب سایت Rotten Tomatoes برای این فیلم رضایت ۹۰ درصدی منتقدان را نشان می دهد

و ۱۱ نقد بررسی شده در وب سایت متاکریتیک نیز نشان می دهد که ۹ منتقد نقدهای مثبت و ۲ منتقد برای فیلم «عنکبوت مقدس» نقدهای متوسط ​​نوشته اند. “. بررسی مجموعه ای از این نقدها امتیاز متای ۷۵ از ۱۰۰ را برای فیلم به ثبت می رساند.

منتقدان مجله فیلم اسکرین که سهم منتقدان اروپایی در آن قوی است، نسبت به فیلم عباسی چندان مثبت نبودند. این گروه از منتقدان به فیلم عباسی میانگین امتیاز ۲ از ۴ را دادند و این اثر را کاملا متوسط ​​ارزیابی کردند.

این امتیاز در حالی ثبت شد که از ۱۰ منتقد مجله اسکرین، ۴ منتقد به فیلم امتیاز ضعیف (بدون ستاره) یا ضعیف (یک ستاره) دادند. از سوی دیگر دو منتقد به فیلم ۴ ستاره دادند که نشان می دهد فیلم عباسی تا حدودی باعث اختلاف دیدگاه های جدی و آشکار در بین منتقدان مجله اسکرین شده و آنها را به دو دسته دو طرف طیف تقسیم کرده است.

این فیلم بر اساس داستان پرونده قاتل شبکه ساخته شده است. قاتلی که می خواهد خودش عدالت را اجرا کند. این قتل های زنجیره ای در مشهد اتفاق افتاد. این قاتل که سعید نام داشت به دنبال زنان بدی بود که به گفته خودش شهر را بکشند و پاکسازی کنند.

اما فکر می کند که از این طریق می تواند به هدفی که در سر دارد برسد. اما او بسیار اشتباه می کند و تمام کارهایی که کرده جنایت است و نه چیز دیگر.

چرا ما انسانها فکر می کنیم که عدالت را منصفانه برقرار می کنیم؟ ما خیلی راحت سبک زندگی دیگران را قضاوت می کنیم و به راحتی برای دیگران تصمیم می گیریم. ما هرگز خود را به جای دیگران قرار نداده ایم که در شرایط زندگی آنها باشیم و بعد ببینیم اگر جای آنها بودیم چه می کردیم.

دانلود فیلم عنکبوت مقدس

اگر در این جامعه مشکلی وجود داشته باشد و در جامعه مشکلی وجود داشته باشد، هیچکس به تنهایی حق برقراری عدالت و انصاف را نخواهد داشت و این در درجه اول بر عهده قوه قضاییه است.

بازیگران فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» زهرا امیرابراهیمی و مهدی بجستانی هستند. این فیلم به کارگردانی علی عباسی است. این فیلم برای نمایش در جشنواره کن انتخاب شد. تمامی سکانس های این فیلم در لبنان فیلمبرداری شده است.

فیلمبرداری در اردن

عنکبوت مقدس فیلمی ترسناک و درام جنایی واقعی به نویسندگی علی عباسی و افشین کامران بهرامی و کارگردانی علی عباسی محصول سال ۱۳۹۱ می باشد. این فیلم

این فیلم در اردن فیلمبرداری شده و بر اساس داستان واقعی سعید حنایی، قاتل زنجیره‌ای معروف به قاتل عنکبوتی است که گفته می‌شود از سال ۱۹۹۹ تا ۱۹۹۹ روسپی‌ها را هدف قرار داده و ۱۶ زن را در مشهد کشته است. او یک قاتل زنجیره ای را به تصویر می کشد. رویا کریمی ماجد اکنون کارمند سایت ضدایرانی رادیو فردا است و در آن زمان روی این پرونده کار می کرد.

عنکبوت مقدس برای رقابت برای نخل طلای جشنواره کن ۲۰۲۲ انتخاب شد و در ۱ می ۱۴۰۱ به نمایش درآمد. زهرا امیرابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن در آن جشنواره شد. این فیلم قرار است در تاریخ ۲۲ جولای ۱۴۰۱ در سینماهای فرانسه اکران شود.

نشان دادن زن ستیزی

پیش‌نویس‌های اولیه فیلمنامه با وفاداری بیشتری وقایع را دنبال می‌کردند، اما عباسی در نهایت از آن‌ها منحرف شد و شخصیت یک روزنامه‌نگار زن را ابداع کرد و معتقد بود که فیلم نه تنها باید بر قاتل، بلکه بر زن‌ستیزی نیز تمرکز کند.

وی اذعان کرد: قصد من این نبود که درباره یک قاتل زنجیره ای فیلم بسازم، بلکه می خواستم فیلمی درباره جامعه یک قاتل زنجیره ای بسازم. این در مورد زن ستیزی است که ریشه در جامعه ایران دارد، که به طور خاص مذهبی یا سیاسی نیست، بلکه فرهنگی است…

به جای ساخت فیلم دیگری در مورد روش های مختلف مردان برای کشتن و معلول کردن زنان، می خواهیم بر پیچیدگی مشکل و مخاطرات تمرکز کنیم. از کشورهای مختلف، به ویژه از طرف قربانیان تاکید کنید.

ساخت این فیلم به طور رسمی از سال ۱۳۹۴ آغاز شد که با موفقیت فیلم سوئدی “مرز” ساخته عباسی در سال ۱۳۹۶ رونق گرفت. سازندگان فیلم ابتدا سعی کردند در ایران فیلمبرداری کنند اما این کار تا سال ۲۰۱۸ رها شد و برنامه ریزی برای فیلمبرداری در سال ۱۳۹۶ انجام شد.

اردن در اوایل سال ۲۰۱۹، که چندین بار به دلیل اپیدمی ویروس کرونا به تعویق افتاد. سپس، در اواخر سال ۲۰۱۹، تصمیم به انتقال تولید به ترکیه گرفته شد، جایی که محدودیت‌های کووید-۱۹ سخت‌تر بود، اما این امر توسط مقامات ترکیه متوقف شد.

عباسی مدعی است که این به دلیل دخالت دولت ایران است! سپس تولید به اردن بازگشت، جایی که فیلمبرداری در نهایت در می ۱۴۰۰ آغاز شد و ۳۵ روز به طول انجامید. عباسی گفت بجستانی با ایفای نقش یک قاتل ریسک بزرگی کرد.

 

آلمان، نقش اصلی در تامین مالی “عنکبوت مقدس”

این فیلم ۲۴۰۰۰۰ یورو از آژانس تامین مالی فیلم آلمان، ۱۲۵۰۰۰۰ یورو از Medinbord Berlin-Brandenburg، ۱٫۴۱۰٫۰۰۰ یورو از Eurimagers، ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ یورو از صندوق فیلم هامبورگ Schleswig-Holstein و حدود ۱۷۰ یورو از صندوق فیلم آلمان دریافت کرد.

یوتوپیا حقوق آمریکای شمالی این فیلم را در می ۱۴۰۱ به دست آورد. موبی فیلم را برای بریتانیا، ایرلند، آمریکای لاتین و مالزی به دست آورد.

ورایتی گزارش داد که عنکبوت مقدس در اولین نمایش خود در کن مورد تشویق هفت دقیقه ای ایستاده قرار گرفت و نوشت که “مطمئناً یکی از فیلم های مورد بحث در جشنواره فیلم کن امسال خواهد بود” و “سر و صدایی برانگیخت که می تواند زودهنگام باشد

” مورد علاقه نخل طلا.» در وب سایت نقد و بررسی Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس ۲۴ نقد، ۸۸ درصد محبوبیت دارد و میانگین امتیاز ۷٫۶ از ۱۰ را دارد. بر اساس تنها ۱۱ نقد، امتیاز ۷۵ از ۱۰۰ را فیلمبرداری کنید.

 

امتیازات فیلم عنکبوت مقدس

منتقدان مجله فیلم اسکرین که سهم منتقدان اروپایی در آن قوی است، نسبت به فیلم عباسی چندان مثبت نبودند. این گروه از منتقدان به فیلم عباسی میانگین امتیاز ۲ از ۴ را دادند و این اثر را کاملا متوسط ​​ارزیابی کردند.

این امتیاز در حالی ثبت شد که از ۱۰ منتقد مجله اسکرین، ۴ منتقد به فیلم امتیاز ضعیف (بدون ستاره) یا ضعیف (یک ستاره) دادند.

از سوی دیگر دو منتقد به فیلم ۴ ستاره دادند که نشان می دهد فیلم عباسی تا حدودی باعث اختلاف دیدگاه های جدی و آشکار در بین منتقدان مجله اسکرین شده و آنها را به دو دسته دو طرف طیف تقسیم کرده است.

دانلود فیلم عنکبوت مقدس 2

واکنش ها چه بود؟

سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار بیانیه ای در خصوص این فیلم توجه جشنواره کن به این فیلم و جایزه بهترین بازیگر زن زهرا امیرابراهیمی را محکوم کرد و آن را اقدامی سیاسی و ضد ایرانی دانست.

سازمان سینمایی همچنین در این بیانیه گفته است که عنکبوت مقدس نه تنها یک ساخته سیاسی بلکه یک کابوس تصویری مضحک است که حاصل ذهن آشفته یک دانمارکی ایرانی الاصل و زاییده استکبار است.

این سازمان با بیان اینکه فیلم عنکبوت مقدس توهین به اعتقادات و ارزش های مسلمانان و شیعیان است، تصریح کرد که سازندگان این فیلم راه سلمان رشدی در آیات شیطانی را دنبال کردند.

تصاویری از پوستر و صحنه ای از فیلم «عنکبوت مقدس» منتشر شد که خشم اهالی اینترنت را به دلیل توهین به امام رضا (ع) برانگیخت. در صحنه‌ای از این فیلم، مخاطب احساس می‌کند که در حال تماشای تار عنکبوت بزرگی است که حرم رضوی در مرکز آن قرار دارد!

فعالان فرهنگی و رسانه ای نسبت به این حادثه و توهین این فیلم به ساحت مقدس حضرت رضا (علیه السلام) که عزیزترین و مومن ترین مردم ایران و شیعیان است اعتراض کردند. آذری جهرمی وزیر اسبق ارتباطات با انتشار تصویری از حرم حضرت رضا (علیه السلام) و نوشتن بیتی از شعر محمد حسین ملکیان به این اتفاق واکنش نشان داد.

یک کارگردان مستند نوشت: فیلم «عنکبوت مقدس» متاسفانه یک فیلم کاملاً ضد ایرانی و ضد اسلامی و توجیهی احساسی برای تحریم های بیشتر علیه ایران است. متأسفانه ایرانیانی که از این گونه اقدامات حمایت می کنند یا در آن شرکت می کنند، فشار بیشتری را بر مردم و کشور تسهیل می کنند.

حامد اصغری شاعر و مجری با انتشار مطلبی نوشت: امام رضا (ع) از این سخنی که برشما را عصبانی می کند مهربان تر است، من هم فحش و ناسزا نمی گویم.»

بهترین آدم دنیا را ارزان فروختی کاربر دیگری با اشاره به تحریفات جدی در تاریخ قتل‌هایی که به قتل‌های عنکبوت سعید حنائی معروف است، این فیلم را تلاشی برای پیوند دین با این قتل‌ها و فاقد استناد و حتی ارزش سینمایی دانست.

 

جایزه بازیگر برجسته

امیر ابراهیمی در جشنواره کن ۲۰۲۲ مفتخر به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد و در سخنانی از درد و رنج مردم ایران به ویژه آبادان گفت. نظر اکثر منتقدان و کارشناسان سینما در کن برای سایر بازیگران بود،

اما جایزه را به بازیگر فیلم «عنکبوت مقدس» دادند چون روی این فیلم سرمایه‌گذاری کردند. اما به دلیل ضعف فیلم نتوانستند جایزه بهترین فیلم یا کارگردانی را به او بدهند و برای تبلیغ این فیلم ضد ایرانی و ضد اسلامی مجبور شدند جایزه ای را به او بدهند که در آن بازیگر مهاجر مورد توجه قرار گرفت.

از حاشیه هایی که قبلا داشت. نقش اصغر فرهادی در هیئت داوران برای جلب توجه سایر داوران به فیلم و بازی امیر ابراهیمی نیز قابل توجه است.

امیرابراهیمی اگرچه در تمام این سال‌ها محدودیتی برای سفر به ایران نداشته است، اما ترجیح می‌دهد هرگز به ایران برنگردد و در نتیجه انتخاب خودخواسته‌اش، سال‌هاست که با مردم ایران ارتباطی نداشته و اکنون در سوگ رنج آن‌ها نشسته است.

و درد! بر این اساس بهتر است در تریبون این جشنواره از مشکلات و گرفتاری های جامعه مهاجر در اروپا صحبت کنیم. مشکلاتی که شخصاً در تمام آن سال های سختی و بیکاری تجربه کرد و طعم یک شهروند درجه دو را حس کرد. برای مثال کافی بود به اعتراف پاپ فرانسیس (رهبر کاتولیک های جهان) در ماه گذشته اشاره کنیم که گفت: «ما نژادپرست هستیم.

و این بد است، این واقعیت که بسیاری از کشورها از اوکراین جنگ زده بیشتر از پناهندگان سایر نقاط جهان پناهنده می پذیرند، چیزی جز نژادپرستی نیست.» البته این درد بسیاری از مهاجران، از جمله خود او، در جامعه اروپایی بود. با تکرار سخنان پاپ در جشنواره پناهندگی اش خنثی نشد، هر چند ممکن است دیگر به عنوان یک ایرانی(!) در جشنواره های غربی حضور نداشته باشد.

البته توسط کسی که مجبور می شود در فیلمی ضد ایرانی بازی کند. زندگی روزمره او نه تنها به ایران، بلکه حتی به تمسخر بارگاه امام مهربان ایرانیان و شیعیان در مشهد اجازه می دهد؛ انتظار این همه آزادی غیر منطقی است.

عجیب اینکه برخی اصلاح طلبان از این جایزه ابراز خرسندی کردند. به عنوان مثال، محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی در دولت اصلاحات در توئیتی نوشت: «زهرا امیرابراهیمی نشان داده که وقتی مشکلی در زندگی به سراغت می آید، می توانی دوباره اوج بگیری و به اوج برسی.» خوشا به حال خودش و خوشا به حال همه. مرد افتاده ای که رهبری می کند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا