فیلم سینمایی ایرانی جدید پرطرفدار

دانلود فیلم جهان با من برقص کامل و رایگان

فیلم جهان با من برقص

  • ژانر : اجتماعی
  • سال انتشار : ۱۳۹۷
  • محصول : ایران
  • کارگردان : سروش صحت

داستان فیلم

با من برقص فیلمی خانوادگی محصول سال ۱۳۹۶ این فیلم اولین ساخته سروش صحت در مقام کارگردان است که در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشت و برنده سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی شد.

داستان این فیلم از این قرار است که در آخرین تولد جهانگیر، دوستانش دور او جمع می شوند و این وضعیت آنها را به فکر زندگی و خودشان می اندازد.

بازیگران

علی مصفا، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، سیاوش چراغی‌پور، کاظم سیاحی، مهراب قاسم‌خانی، رامین صدیقی، بهار کاتوزی، پاوان افسر، شیوا بلوچی، مهیار پوربابایی، بهروز توکلی

دانلود فیلم جهان با من برقص کامل

دانلود فیلم جهان با من برقص همه کیفیت ها

دانلود فیلم جهان با من برقص با کیفیت ۴۸۰

دانلود فیلم جهان با من برقص با کیفیت ۷۲۰

دانلود فیلم جهان با من برقص با کیفیت ۱۰۸۰

دانلود فیلم جهان با من برقص با کیفیت بلوری

 

درباره فیلم

جهانگیر (با بازی علی مصفا) در آینده ای نزدیک از دنیا می رود. این کل خط داستانی فیلم «با من برقص» است که در همان ابتدا به سادگی با تماشاگر به اشتراک گذاشته می شود. فیلم به راحتی دستش را می پیچد زیرا به نظر می رسد تنها چیزی است که در فیلم مهم نیست.

ما شاهد مرگ دنیا نخواهیم بود. بلکه می خواهیم ببینیم با مرگ دنیا چه تغییراتی در جهان ایجاد می شود. فیلم حتی به نیمه راه نرفته است که پاسخ این سوال مهم داده می شود: هیچی! جهانگیر معتقد بود که مرگ او نیز مانند زندگی او در زندگی هیچ کس تأثیری نداشته و نخواهد داشت.

شاید به همین دلیل است که قصد دارد قبل از مرگ خود را بکشد. پس اگر فیلم را ندیده اید (یا قصد دارید دوباره آن را تماشا کنید)، بهتر است خودتان را به شخصیت ها بسپارید، سعی کنید وارد دنیای ذهنی و موقعیت های آن ها شوید. سرگرمی و شادی در اطراف آنها را پیدا کنید.

فیلم «Dance With Me» رویکرد اینستاگرامی به زندگی دارد; او از هر زاویه و هر طعمی چیزی را می گیرد، آنها را با هم مخلوط می کند و نتیجه ای منحصر به فرد را به بیننده ارائه می دهد که تازه و هیجان انگیز است، حتی اگر احساس می کنید بارها آنها را شنیده یا دیده اید.

این نامرتب ها که تحت عنوان دوست دور جهانگیر جمع شده بودند، با طرز زندگی و اندیشه های او چندان اشتراکی نداشتند: هر کدام راه خود را گذرانده بودند و سلایق و سلایق خود را داشتند.

جهان یک بار تصمیم گرفت زندگی سالمی داشته باشد و از شهر دور شد. در عوض، دوستان او هنوز هم شهرنشینانی هستند که تصمیم گرفته اند زندگی را خیلی جدی نگیرند. طنز ماجرا این است که برخلاف آنچه جامعه معتقد است و توصیه های پزشکی تایید می کند، این دنیاست که زودتر از دوستان شهری خود می میرد.

موضوع  Dances With Me مرگ است، اما رویکرد فیلم به موضوع مرگ رویکردی بحث برانگیز است که نتیجه ای متفاوت از فیلم های مشابه دارد. به عنوان مثال موضوع فیلم هایی مانند مادر سال ۱۳۷۰ یا مرگ ماهی سال ۱۳۹۳ مرگ است و همانطور که بیننده انتظار دارد این فیلم ها لحن غم انگیزی دارند.

فیلم جهان با من برقص

زیرا باید در پایان به این نتیجه برسند یا به عبارتی این مضمون را به بیننده منتقل کنند که مرگ عزیزان روندی غم انگیز است و عاقبتی فاجعه بار خواهد داشت. Dance With Me مسیری کاملا متفاوت را طی می کند.

زیرا هدف آن نشان دادن این است که مرگ چندان تلخ نیست و اگر درست به آن نگاه کنیم می تواند مفید باشد و وسیله رهایی شود. بنابراین تم اصلی فیلم به مرگ می پردازد و لحن فیلم نیز متاثر از همین تم متفاوت است، لحنی متفاوت با فیلم هایی که نگاه غم انگیزی به مرگ دارند.

جهان با من برقص نگاهی طنزآمیز به مرگ حساب شده دارد تا بتواند مضمون داستان را به بیننده منتقل کند. خط اصلی داستان، شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی که به وجود می‌آیند در خدمت انتقال این موضوع هستند.

مثلاً حمید (با بازی سیاوش چراغی پور) می داند که همسرش ناهید (با بازی هانیه طوسلی) برای ازدواج یا حداقل تحمل او خیلی جوان است. اما سعی کرده این مشکل را حل کند که ناهید بیشتر به اموالش وابسته است و نه برای خودش و نه برای شخصیتش با او زندگی می کند.

یا احسان (با بازی جواد عزتی) در ابتدا نمی تواند قبول کند که دوست صمیمی اش فاروق (با بازی رامین صدیکی) با همسر سابقش ازدواج کرده است، اما کم کم متوجه می شود که عصبانیت هیچ تاثیری در عشق تازه پیدا شده بین آنها ندارد.

به همین ترتیب، شخصیت‌های دیگری را می‌توان مثال زد که هر کدام باید به شیوه‌ی خود با مشکل اصلی زندگی‌اش کنار بیایند. درست مثل جهانگیر که باید با مرگش کنار بیاید.

جهان با من برقص تلاش می کند تا فرآیند مقابله را از شکل فردی آن حذف کند و به آن هویت جمعی بدهد. از این رو مرگ دنیا بهانه ای می شود تا گروه دوستان دوباره یکدیگر را ببینند و از طریق مرگ آن به تصویر جدیدی از زندگی دست یابند که بعید به نظر می رسد به صورت فردی به دست آید.

مرگ دنیا، مانند زندگی اش، در شکل فردی اش چیزی ارزشمند نیست، اما وقتی به صورت یک مشکل جمعی اتفاق بیفتد، می تواند بهانه ای برای با هم بودن، تولد عشق یا ادامه زندگی شود.

از این منظر، جهان با من می رقصد، جهانگیر را مسیحی می کند که برای احیای اطرافیانش جان می دهد. با این حال، برخورد فیلم حتی با این معنای عمیق، کنایه آمیز و طعنه آمیز است و به تماشاگر اجازه می دهد تا به بی نظمی چنین فردی در چنین جمعیتی بخندد.

دنیا آدم بدی نیست و جای هیچکس را از دست نداده است، اما جهان بعد از دنیا بدون شک دنیای بهتری خواهد بود. به سختی سال بعد که دوستانش به بهانه زنده کردن یادش جمع می شوند، یکی به شوخی می گوید خوب است که مرده است!

جهان با من می رقصد، اولین تجربه سینمایی سروش صحت در مقام کارگردان و با بازی علی مصفا، جواد عزتی، پیمان جمشیدی، هانیه طوسلی و … هم اکنون در فیلمو قابل دریافت است.

بازیگران فیلم جهان با من برقص

علی مصفا – جهان

علی مصفا – جهان

قهرمان فیلم جهان با من برقص و بین همه دوستان عالی باش. با آرامشی که همیشه در علی مصفا و حضورش در مقابل دوربین وجود داشت، البته اینجا رنگ عرفانی پیدا کرده است.

خب، کل ماجرا از جایی شروع می شود که برادر جهان به همه دوستانش می گوید که جهان چند ماه بیشتر زنده نمی ماند و یک بیماری صعب العلاج دارد. این موضوع آنها را پس از سال ها دوری دوباره به هم نزدیک می کند و هر کدام درگیر زندگی خودشان شده اند.

جهان اگرچه در آستانه مرگ است و با آخرین مظاهر زندگی دست و پنجه نرم می کند، اما سرشار از حس زندگی و رشد است. همانطور که در جنبه نمادین نام شخصیت، این جهان، زندگی است که در برابر مرگ ایستاده است، در شکل نمادین نام فیلم نیز گویی دنیا با زندگی و همراه با مرگ می رقصد.

علی مصفا بدون شک بهترین انتخاب برای نقش جهان است. او هم پختگی مردی مثل جهان را دارد که مدتی از شهر بریده است و هم پیوندهایش و در دل طبیعت زندگی می کند و هم آرامش و آرامشی را که جهان در جهان به آن عادت کرده بسیار شیوا به مخاطب منتقل می کند.

آخرین روزهای زندگی اش گفتن آن با هر حرکتش و البته با لحن دیالوگ گفتنش.

جواد عزتی – احسان

جواد عزتی – احسان

نقشی متفاوت با جواد عزتی که معمولا یا در کارهای طنز بازی می کرد و به عنوان کمدین از او استفاده می شد و یا حضورش در کارهای جدی بسیار پرشور و برونگرا بود. مثل ایفای نقش در داستان جان دار یا نیمروز.

اما در دنیای رقص برای من این حضور بسیار کوتاه و قابل تحمل است و البته با سکوت و اخم هایی که مخاطب هر لحظه منتظر است تا به یک طغیان جدی منجر شود.

در میان همه رفقا، احسان گیر و شخصیت او بیش از همه است و او همان آدم پیچیده داستان است که درون گرایی اش نیز مانع از درک راحت مخاطب از وضعیت او می شود. این او را در بین همه دوستانش کنجکاوترین می کند.

در یک سوم آخر داستان، با اضافه شدن شخصیت جدیدی از گذشته در خانه جهان، تغییری در حال و هوای احسان به وجود می آید که به نقطه انفجار نزدیک می شود، هرچند فیلم به راحتی حرکت می کند.

 

هانیه توسلی – ناهید

هانیه توسلی – ناهید

بهترین کاراکتر زن دنیا به نظر من ناهید است و بیشتر جذابیت های او بیش از آن که مربوط به شخصیت سروش صحت در فیلمنامه باشد، به خاطر بازی عالی هانیه طوسلی است. از آن دسته شخصیت هایی است که چند وجهی نیست و عمق خاصی ندارد و در فیلمنامه قرار است فقط یک نماد نمونه باشد.

چنین شخصیتی که نماینده بخشی از زنان جامعه منتقد سروش صحت است، به راحتی می تواند تیپ ضعیف و بعیدی باشد. اما بازی خوب توسلی به شخصیت ناهید عمق و احساس خاصی بخشید. مثلاً صحنه ای را به خاطر بیاورید که دختر جهان در آشپزخانه او را «پلنگ» صدا می کند.

عملکرد تسولی خیلی خوب است. او ناگهان در هیبت فرو می رود و پس از چند لحظه این لحظه سخت را با لبخندی غمگین پشت سر می گذارد.
همچنین بسیاری از بار کمیک فیلم بر دوش ناهید است.

او شخصیتی است که عدم شباهت او با افراد و اعضای این گروه و تفاوت فاحش اخلاقی او باعث ایجاد لحظات کمیک بسیاری می شود. از جمله هر بار که مرگ دنیا را ذکر می کند.

پژمان جمشیدی – رضا

پژمان جمشیدی – رضا

با من در جهان شاهد بازی متفاوت و غیرمنتظره ای از پیمان جمشیدی خواهیم بود. یکی از معدود نقش های جدی تری که در کارنامه ضعیف خود بازی کرد که معمولاً یا کمدی های بسیار ضعیف اما پرفروش بود یا فیلم های جدی اما بی کیفیت به عنوان ایده اصلی، البته حضورش در این فیلم های جدی فقط برای اندکی بود. کمدی به عنوان یک جلوه اضافه شده است. کاهش سرعت و البته افزایش چند میلیونی رقم فروش. به هر حال او پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۸ بود.

اما در دنیا هم شخصیت رضا و هم بازی پیمان جمشیدی متفاوت است. رضا که پزشک است و در بین همه همراهانش فاز مجلل خودش را دارد، جدیتی است که قبلا در جمشیدی ندیده بودیم. جدیت بالاشهری چیزی است که این اجرا را متفاوت می کند.

علاقه قدیمی او به خواهر باخمن و برخورد آنها در انبار لحظات جالبی را در فیلم رقم می زند و الگوی رفتاری او با باخمن نیز سرگرم کننده است. اینکه جمشیدی توانست تصویری جدی از رضا بسازد و در عین حال طنز ملایم و خاص خودش را به این شخصیت اضافه کند، باعث شد تا بازی او در دنیای با من به یکی از بهترین های دوران حرفه ای او تبدیل شود.

سیاوش چراغی‌پور – حمید

سیاوش چراغی‌پور – حمید

همان تصویر آشنایی که از سیاوش چراغی پور می شناسیم و این بار به دلیل گریم کمی جوان به نظر می رسد. این که شراگی پور همان وجهه معمولی دارد، نقطه ضعف فیلم و بازیگر محسوب می شود؟

اصلا. انتخابی کاملاً آگاهانه در کنار هانیه توسلی و مابضایی از طبقه متوسط ​​مردم عادی که اساساً بخشی پر رنگ از زندگی شخصی، رفتار و آرزوهای خود را حول محور چنین حضوری در جامعه به نمایش می گذارند، انتخابی کاملاً آگاهانه است.

اینکه صحت از بین همه دوستانی که ویژگی های واقعی و ویژگی های جالب و خاصی دارند که آنها را به این داستان کشانده انتخاب می کند، این زوج نمایشی و نمایشی باشند و درست روی کلیشه های مرسوم قدم بگذارند بسیار هوشمندانه به نظر می رسد و پیام صحت به خوبی می رساند. مخاطبان.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا