استعفا و مهاجرت صبا راد

خدافظی و جدا شدن ۵ مجری زن برای همیشه از صدا و سیما ۱۴۰۲

خدافظی و جدا شدن ۵ مجری زن برای همیشه از صدا و سیما

پس از تغییر شغل عاطفه میراشیدی پس از بازنشستگی، نگاهی به خروج پنج مجری از تلویزیون در پنج سال گذشته داشته ایم که در ادامه می خوانید.

در سال های گذشته شرایط کمی متفاوت بود، صداوسیما به معنای رسانه ای خودش اقتدار و مخاطب داشت و در تلویزیون مدام مجریانی می آمدند و می رفتند که اتفاقاً طرفداران زیادی هم داشتند، اما به مرور شرایط تغییر کرد و مجریان شدند این کاهش یا خودسرانه بود یا ناآگاهانه، یعنی یا مجریان تصمیم گرفتند با سازمان صداوسیما به فعالیت خود ادامه ندهند یا سازمان صداوسیما علاقه ای به همکاری با آنها نداشت.

نمونه‌های زن و مرد زیادی از این ماجرا وجود دارد، اما برای عذرخواهی تصمیم گرفتیم به پنج مجری که اخیراً تلویزیون را ترک کرده‌اند، مجریانی که یا ایران را ترک کرده‌اند یا در کشور مانده‌اند و شغل خود را تغییر داده‌اند، بررسی کنیم. اما به هر حال آنها نشان دادند که پوشش آنها در مقابل دوربین های تلویزیون کمی با واقعیت متفاوت است.

یکی از مجریان سابق تلویزیون که همه او را به نام دکتر خبرنگار می شناسند، عاطفه میرشیدی است که از سال ۱۳۷۵ شروع به کار کرد و سال ها سردبیری یک بخش علم و فرهنگ را بر عهده داشت که در مصاحبه های خود عنوان کرد که این بخش صرف هزینه است. سالها پایان بازنشستگی نزدیک است و سرانجام این پزشک، مجری و سردبیر اخبار علمی و پزشکی در سال ۱۴۰۰ با ۲۳ سال سابقه پخش بازنشسته شد.

حالا چرا این داستان را عاطفه میریسدی شروع کردیم؟ در روزهای اخیر ویدئویی از عاطفه میرسادی مجری و گزارشگر سابق صداوسیما منتشر شد و او را با ظاهری متفاوت از آنچه پیشتر دیده بودیم جلوی دوربین بردیم. ظاهر او که از یک طرف کاملا متفاوت بود، اما اینکه در کلینیک زیبایی و در محیط کاری متفاوت، مجری را دیدیم، اگرچه او هم پزشک است، در مواجهه با این مشکل واکنش های زیادی به همراه داشت. .

عاطفه میریسادی سال ها به عنوان مجری، گزارشگر و کارشناس حوزه بهداشت، درمان و سلامت در این سازمان فعالیت می کرد. ظاهرا میراشیدی از زمان بازنشستگی به طب سوزنی و زیبایی مشغول بوده و کلینیک زیبایی راه اندازی کرده است.

ژیلا امیرشاهی و مهاجرت آن

چند هفته قبل از ماجرای کلینیک زیبایی میر سیدی، زیلا امیرشاهی مجری رادیو با انتشار ویدئویی از مهاجرت و حضورش در کانادا خبر داد. او سال ها مجری برنامه «به خانه برمی گردیم» در شبکه پنج سیما بود و سرانجام حدود دو ماه پیش با انتشار ویدیویی از برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های آموزش گفتار و بیان در شبکه پنج سیما خبر داد. شهر ونکوور ژیلا امیرشاهی چند سالی بود که از صدا و سیما بازنشسته شده بود و حالا پس از مهاجرت تصمیم گرفت در همان حرفه اما به شکلی دیگر فعالیت کند.

ژیلا امیرشاهی و مهاجرتش

ماجرایی که زیلا امیرشاهی را پس از مهاجرت در میان خبرها قرار داد، مربوط به مهاجرت او نبود، بلکه دلیل اصلی این موضوع پوشش و نگاه متفاوتی بود که در فضای مجازی از خود به نمایش گذاشت.

ژیلا امیرشاهی

کمی زودتر برگردیم، سال ۱۳۹۷ بود که دو مجری تلویزیون را کنار گذاشتند، اولی صبا راد و دومی زهرا حاتمیراد و بعد از آن گلاره جباری.

استعفا و مهاجرت صبا راد

صبا راد مجری برنامه بازگشت به خانه در پست اینستاگرامی خود نوشت: این روزها دلمان میخواهد گرم باشد نه سرمان… همانطور که از همراهی همیشگی شما عزیزان در طول سالیان فعالیتم سپاسگزاریم. اعلام می کنم بعد از ۲۱ سال کار در صدا و سیما نمی توانم به فعالیت در رسانه ادامه دهم. نمیتونم ادامه بدم…”

قطع همکاری صبا راد با تلویزیون در شرایطی است که این مجری سرشناس از اواسط دهه ۷۰ با نویسندگی و اعلام در رادیو همکاری خود را با صدا و سیما آغاز کرد و با اجرای برنامه به خانه برگردیم در سال ۱۳۹۴ به شهرت رسید.

استعفا و مهاجرت صبا راد

شبکه تهران همکاری او با این برنامه تلویزیونی از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ با فراز و نشیب هایی همراه بود و حتی برای مدتی شایعه ممنوع التصویر بودن وی به گوش می رسید. صبا راد در ۹ آبان ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد، او به بازیگری علاقه داشت اما به طور تصادفی در آن گرفتار شد.

خداحافظی زهرا خاتمی راد از تلویزیون

همزمان با صبا راد، زهرا خاتمی راد مجری برنامه «نمای زندگی» و «برنامه خانواده» در پستی در اینستاگرام خود اعلام کرد که دیگر به تلویزیون برنمی گردد. خاتمی راد در عین حال در این باره نوشت: سلام مردم، ممنون که تا امروز من را به عنوان مجری پذیرفتید، دیگر به تلویزیون برنمی گردم، ببخشید.

این مجری رادیویی در ۲۶ دی ۱۳۶۰ در آخن آلمان به دنیا آمد. خاتمی راد از سال ۱۳۸۳ به طور جدی و مستمر وارد عرصه نمایش شد و فعالیت خود را در شبکه یک سیما با نمایش «دخترانه» آغاز کرد. پس از آن در دو برنامه (تصویر زندگی) و در شبکه های جام جم، قرآن و… به فعالیت خود ادامه داد.

 

گلاره جباری مجری و تهیه کننده صداوسیما از قطع همکاری با تلویزیون خبر داد و پس از صبا راد (مجری برنامه به خانه برمی گردیم) و زهرا خاتمی راد (مجری) سومین مجری بود که از تلویزیون کناره گیری کرد. از برنامه های «تصویر زندگی» و «خانواده») گلاره جباری در ۱۰ آذر ۱۳۶۷ در تهران به دنیا آمد.

او از ۱۶ سالگی به عنوان گزارشگر در تلویزیون شروع به کار کرد و سپس به عنوان تهیه کننده برنامه های تلویزیونی را تولید کرد. جباری متولد شمیرانات تهران و فارغ التحصیل از دانشکده روزنامه نگاری خبر است.

از سال ۱۳۸۷ اجرای زنده را با برنامه ایرانی صبح بخیر و در برنامه های روز نو، خونه زنده شبکه دو سیما، تو مال شبکه دو و عینک جهانی جام جم، خانه مهر شبکه جهانی جام جم آغاز کرد. ، ترنام جم در شبکه جهانی جم. جاما را اجرا کن گلاره جباری پس از ۱۳ سال پخش با انتشار پستی در اینستاگرامش از تلویزیون خداحافظی کرد.

دلیل استعفای مجریان رادیو

در همان زمان بسیاری از رسانه ها دلیل استعفای صبا راد، گلاره جباری و زهرا حاتمیراد را ناآرامی های سال ۲۰۱۸ ایران می دانستند.

علت استعفای مجریان صدا و سیما

البته ناگفته نماند که داستان عاطفه مبر سیدی ، ژیلا امیرشاهی، کمی با مجریان دیگر متفاوت است زیرا هر دو پس از بازنشستگی از صدا و سیما یا وارد عرصه دیگری در ایران شده اند یا مهاجرت کرده اند. اما سه مجری دیگر رادیو را ترک کردند.

حتما ببینید

گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی در میان محبوب‌ترین‌های IMDB قرار گرفت + عکس

گلشیفته فراهانی در میان محبوب‌ترین‌های IMDB قرار گرفت گلشیفته فراهانی در کنار موفقیت نسخه دوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *