بهترین فیلم های خارجی

ترسناک ترین فیلم های جهان که ممنوع شدند

ترسناک ترین فیلم های جهان که ممنوع شدند در دنیای امروز فیلم های ترسناک بسیار محبوب هستند اما در این قسمت به شما فیلم های ترسناکی که ممنوع شده بودند را معرفی می کنیم.

هنگام ساخت این ژانر از فیلم ها، فیلمسازان ایده های زیادی برای القای بهتر حس ترس و هیجان در بینندگان دارند.

دلیل علاقه مخاطبان به فیلم های ترسناک ویژگی منحصر به فرد آن ها در روح و روان مخاطب است و به همین دلیل تا مدت ها در حافظه مخاطب باقی می ماند.

اما فیلم هایی ساخته شده است که حتی برای افراد مسن و مبتلایان به بیماری های قلبی نیز تماشای آن ها اکیدا ممنوع است زیرا با دیدن آن ها ضربان قلب افراد با ترس و هیجان بالا می رود و منجر به شوک و سکته قلبی می شود بستگی به خود فرد دارد.

بنابراین برخی از این فیلم ها با توجه به شرایط خود دارای محدودیت سنی هستند. خشونت در این نوع فیلم ها حال و هوای افراد را تغییر می دهد و زندگی روزمره او را تحت الشعاع قرار می دهد.

به همین دلیل در سال ۱۳۶۲ (۱۳۶۱) انجمنی برای سانسور این فیلم ها ایجاد شد و این انجمن با طبقه بندی این فیلم ها، دسترسی جوانان را به آنها سخت کرد.

لیست ترسناک ترین فیلم های جهان که ممنوع شدند

در ادامه مطلب اسامی بهترین فیلم های ترسناک که در جهان اکران آنها ممنوع شده است را معرفی می کنیم.

فیلم کانیبال هولوکاست Cannibal Holocaust

فیلم کانیبال هولوکاست Cannibal Holocaust

یک گروه فیلمبرداری آمریکایی هنگام فیلمبرداری مستندی درباره قبایل آدمخوار در جنگل های آمازون ناپدید می شوند. یک انسان شناس نیویورکی با این فرض و امید که هنوز زنده هستند سعی می کند آنها را نجات دهد.

مردم شناس با کمک ارتش دست به کار می شود و پس از حمله به روستای قبیله یاکومو، مردی را به گروگان می گیرند تا بتوانند از طریق آن مرد محلی با مردم محلی مذاکره کنند. آن‌ها به اعماق جنگل می‌روند، با قبایل متخاصم آدم‌خوارها مواجه می‌شوند و بقایای پوسیده کارگردانی از گروه گمشده را به همراه فیلم‌هایی کشف می‌کنند.

فیلم نکات مختلفی را زیر سوال می برد. صحنه‌ها تا چه اندازه هنگام ساخت یک مستند دستکاری و از پیش تعیین شده‌اند. همچنین می توان دید که این فیلم نگاهی منفی به جامعه مدرن دارد که ادعا می کند انسان های مدرن خیلی متمدن تر از قبایل آدمخوار نیستند.

اگرچه برخی مخالف این تفاسیر هستند و برخی دیگر معتقدند کارگردان برای بیان این تعابیر اجتماعی تلاشی نکرده و تنها قصد ساخت فیلمی تکان دهنده از آدم خواران را داشته است.

فیلمبرداری هولوکاست آدم خوار به اندازه موسیقی تاثیرگذار است. فیلم پر از صحنه های خونریزی، تجاوز، آدم خواری و برخی صحنه های تکان دهنده دیگر است. اما یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که باعث انتقاد از فیلم شد، مربوط به کشتار تعدادی از حیوانات در برخی صحنه‌ها است.

در هر صورت مخاطب بالقوه این فیلم باید از قبل بداند که تماشای آن به هیچ وجه کار ساده ای نیست و بی دلیل نبود که در بین فیلم های ترسناک ممنوعه و فیلم های ترسناک ممنوعه ای قرار گرفت که نباید تماشا شوند.

در ابتدای اکران این فیلم، مقامات ایتالیایی معتقد بودند که با اثری بسیار خطرناک سر و کار دارند، برخی از شکنجه ها و جنایات به کار رفته در آن واقعی بوده و در واقع اتفاق افتاده است. به همین دلیل کارگردان فیلم دستگیر و تمامی کپی ها و بقایای آن ضبط شد.

پس از مدتی دادگاهی تشکیل شد که عوامل فیلم نیز در آن حضور داشتند تا بسیاری از سوالات و ابهامات پیرامون کار برطرف شود تا مشخص شود که همه زنده و سرحال هستند و هیچ کدام از صحنه ها عملاً اتفاق نیفتاده است.

این فیلم ابتدا در کشورهای مختلف توقیف شد و نسخه های ویدیویی که از آن منتشر می شد همیشه جزو آثار ناخوشایند و مضر بود. در طی این سال ها نسخه های مختلفی از فیلم هولوکاست آدم خوار منتشر شد که هر کدام صحنه هایی حذف یا صحنه های دیگری به آن اضافه شد. به عنوان مثال، در یکی از نسخه های فیلم، صحنه های مربوط به کشتار حیوانات از کار حذف شد.

در یک نکته کلی تر، باید اذعان کرد که هولوکاست آدم خوار الهام بخش بسیاری از فیلم های آدم خوار بعدی بوده است. علاوه بر این، ویژگی های به کار رفته در کار “فیلم یافت شده” در فیلم باعث محبوبیت هر چه بیشتر فیلم های ویدئویی شده است. به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۹، فیلم ترسناک “پروژه جادوگر بلر” با استفاده از تکنیک فیلم یافت شده ساخته شد.

فیلم یافت شده به تکنیکی اطلاق می شود که در آن تمام یا بخشی از فیلم از طریق فیلم ضبط شده یا یافت شده توسط شخصیت های فیلم روایت می شود.

 فیلم خلیج خون A Bay of Blood

فیلم خلیج خون A Bay of Blood

فیلیپو در ملکی نزدیک خلیج، کنتس فدریکا را خفه می کند و توسط یک قاتل ناشناس با چاقو زخمی می شود. جسد مرد از خلیج شسته شد. با شروع تحقیقات، پلیس یک یادداشت مرگ از کنتس پیدا می کند، اما راز قتل حل نشده باقی می ماند.

از سوی دیگر، فرانک که به عنوان مشاور املاک کار می کند، به همراه معشوقش لورا، در حال برنامه ریزی برای تصاحب املاک در خلیج بودند و ظاهراً با فیلیپو در این منطقه کار می کردند، اما اکنون او نمی داند مکان دقیق.

به همه اینها داستان چهار نوجوان را اضافه کنید که وارد یک عمارت به ظاهر خالی می شوند و فقط اجسادشان را پیدا می کنند.

فیلم «خلیج خون» به کارگردانی ماریو باوا در اصل مفهومی بود که باوا و همکارش لورا بتا پیشنهاد کردند. بتی در فیلم های دیگری نیز با این کارگردان کار کرده و در نهایت در این فیلم ترسناک نقش آفرینی کرده است.

مدتی بعد تعداد نویسندگان فیلم زیاد شد و فیلمی که در ابتدا «بوی گوشت» نام داشت، فیلمنامه یا طرح اولیه داشت. Blood Bay بودجه بسیار کمی داشت و بنابراین خیلی سریع و ارزان فیلمبرداری شد. تلفیق ارزانی و خلاقیت جلوه های ویژه، طراحی صحنه و چهره پردازی را بسیار واقعی کرده است.

این فیلم ترسناک به یکی از تاثیرگذارترین و تاثیرگذارترین آثار کارنامه کاری ماریو باوا تبدیل شد و به عنوان یکی از پیشگامان زیرژانر اسلشر جایگاه ویژه ای پیدا کرد. خلیج خون در سالهای اخیر بارها تالیف شده و القاب و القاب مختلفی به آن داده شده است.

در پایان سال ۲۰۱۰، این فیلم جنجالی کاملا بدون ویرایش و بدون سانسور منتشر شد، اما همچنان در میان معروف ترین فیلم های ترسناک توقیف شده باقی ماند.

 

فیلم بگذار جسد های خوابیده دروغ بگویند Let Sleeping Corpses Lie

فیلم بگذار جسد های خوابیده دروغ بگویند Let Sleeping Corpses Lie

این فیلم در سال ۱۹۷۴ (۱۳۵۲) به کارگردانی جرج گرائو ساخته شد. این فیلم نمره ای ۶.۸ از منتقدان دریافت کرد و خلاصه فیلم “بگذار جسد های خوابیده دروغ بگویند” داستان فردی به نام جرج را به تصویر می کشد که برای رسیدن به کار های خونه ی جدیدش، مغازه عتیقه فروشی اش را به مدت کوتاهی می بندد.

جورج در راه برگشت با موتور سیکلش با خودروی دوستش به نام ادنا تصادف می کند و ادنا تصمیم می گیرد تا جورج را به خانه اش برساند و تعمیر موتور را به فردا مؤکول کند.

پس از رساندن جورج، به منزل خواهرش، برای اینکه جویای احوال او شود  مجدد به نزد او می رود. در این هنگام مورد حمله موجودی ترسناک و به شکل زامبی قرار می گیرد.

در این فیلم از کیفیت و روش خوب و متفاوتی برای القای حس ترس استفاده شده است زیرا که در آن دوران امکانات مناسبی در دسترس نبود.

 

فیلم جزیره مرگ Island Of Death

فیلم جزیره مرگ Island Of Death

سومین فیلم در فهرست فیلم های ترسناک ممنوعه، جزیره مرگ است. فیلم “جزیره مرگ” به دلیل صحنه های خشونت آمیز به دلیل وحشیانه توقیف شد.

این فیلم در سال ۱۹۷۶ (۱۳۵۴) به کارگردانی نیکو ماستوراکیس ساخته شد و امتیاز ۵٫۱ را از منتقدان دریافت کرد.

خلاصه داستان این فیلم داستان زوجی به نام کریستوفر و سلیا را روایت می کند که پس از کشتار لندن به جزیره ای در یونان سفر می کنند.

در ابتدا مردم این جزیره از نیت شوم این زوج بی خبر بودند و از آنجایی که تازه به این جزیره سفر کرده بودند، مردم سعی کردند به آنها کمک کنند.

در یکی از قتل های این زوج، سلیا با کریستوفر به مشکل می خورد و به همین دلیل مرد دیگری وارد زندگی این زوج می شود که فیلم را هیجان انگیزتر می کند.

 

فیلم آخرین خانه‌ سمت چپ The Last House on the Left

فیلم آخرین خانه‌ سمت چپ The Last House on the Left

در شب هفدهمین سالگرد تولدش، مری او و دوستش فیلیس برای شرکت در کنسرت گروه زیرزمینی به نیویورک می روند. در حالی که این دو به داخل شهر می روند، گزارش خبری در مورد چند زندانی فراری به نام های کروگ و فرد می شنوند که گفته می شود با دو زندانی خطرناک دیگر به نام های سادی و جونیور ملاقات می کنند.

در حالی که والدین ماری برای مهمانی فردا آماده می شوند، دختران نوجوان در شهر هستند و سعی می کنند از پسر کروگ مقداری ماری جوانا بگیرند. پسر کروگ آنها را به جایی که بقیه باند مخفی شده اند هدایت می کند.

اعضای باند دو دختر نوجوان را مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار می دهند، آنها را در صندوق عقب می گذارند و به کانادا می گریزند، اما در راه، ماشین در جنگل درست در کنار خانه ماری خراب می شود.

وس کریون فیلم Last House on the Left را با الهام از Virgin Spring اثر اینگمار برگمان ساخته است. اولین فیلم او که تلاشی برای ساخت آثار سودآور بود (فیلم بهره برداری) اما با ادامه فیلمبرداری لحن تا حدودی تغییر کرد.

این فیلم در ابتدا در سیستم رتبه بندی انجمن فیلم های سینمایی آمریکا رتبه X را دریافت کرد. برای تغییر این وضعیت، کریون حدود ۲۰ دقیقه از کاری که انجام داده بود کوتاه کرد، اما نظر جامعه تغییر نکرد. او پایان هر چیزی را که در ابتدا فیلمبرداری کرده بود در محصول نهایی گنجاند و فیلمش را با درجه R منتشر کرد.

در دهه ۱۹۸۰ این فیلم ترسناک در لیست فیلم های ترسناک ممنوعه در بریتانیا قرار گرفت. بسیاری از منتقدان، به ویژه راجر ایبرت، به دفاع و تمجید از این فیلم به عنوان یک اثر سینمایی مهم ادامه دادند.

در اواخر دهه ۲۰۰۰ فیلم به شکل اصلی خود بدون حذف یا سانسور در قالب یک نسخه دی وی دی اکران شد، اما ظاهراً در بریتانیا حدود ۱۶ تا ۳۱ ثانیه از فیلم حذف شد تا در دسترس تماشاگران با رتبه بالای ۱۸سال ها قرار گیرد.

 

فیلم شب جانور زوزه‌کش Night of The Howling Beast

فیلم شب جانور زوزه‌کش Night of The Howling Beast

والدمار دانینسکی یک ماجراجو است که به یک سفر به تبت می‌پیوندد. متأسفانه والدمار توسط دو خون آشام ربوده می شود و به عنوان یک برده بدرفتاری می شود. آنها در نهایت والدمار را به یک گرگینه تبدیل می کنند.

والدمار برای تغییر وضعیت خود از یک راهب بودایی راهنمایی می خواهد، در حالی که از سوی دیگر، سایر اعضای تیم جستجو توسط راهزنان تبتی دستگیر و شکنجه می شوند.

فیلم ترسناک Night of the Howling Beast یکی دیگر از فیلم های ترسناک ممنوعه است که به عنوان نفرین هیولا نیز شناخته می شود و هشتمین قسمت از مجموعه سفرنامه های کنت والدمار دانینسکی است.

این فیلم در کشور محل تولیدش اسپانیا اکران شد و در سال ۱۹۷۷ راهی آمریکا و فرانسه شد. اما به دلایل مرتبط با محتوا، به دلیل قوانین حسابرسی بریتانیا، هرگز به طور رسمی منتشر نشد.

 

فیلم فیلم تسخیر Possession

فیلم فیلم تسخیر Possession

فیلم تسخیر محصول سال ۱۹۸۱ (۱۳۵۹) با ژانرهای درام، اکشن و ترسناک به کارگردانی آندری ژوفسکی است. این فیلم از منتقدان امتیاز ۷٫۳ را کسب کرده است که خلاصه داستان مردی به نام مارک که یکی از اعضای جاسوسان بین المللی است را به تصویر می کشد.

مارک پس از بازگشت از یک ماموریت متوجه می شود که همسرش قصد دارد از او طلاق بگیرد زیرا می خواهد با شخص دیگری زندگی کند. پس از ازدواج مجدد همسرش آنا، مارک فردی را استخدام می کند تا زنی را که شباهت زیادی به آنا دارد ردیابی کند و از او اطلاعات بگیرد.

در همان زمان فردی که برای تعقیب زن انتخاب می شود متوجه اتفاقاتی می شود که در خانه زن می گذرد.

 

فیلم آخرین توقف در قطار شب Last Stop on the Night Train

فیلم آخرین توقف در قطار شب Last Stop on the Night Train

دو دختر نوجوان که دو دوست صمیمی به نام‌های مارگارت و لیزا هستند، با یک قطار شبانه از آلمان به ایتالیا می‌روند تا تعطیلات را با والدین لیزا بگذرانند. به محض سوار شدن به کشتی، با دو اوباش فراری پلیس به نام های بلکی و کرلی روبرو می شوند.

دخترها دو مرد را پنهان می کنند تا بلیط گیران آنها را پیدا نکنند. اما کمی بعد قطار به دلیل درگیری و تهدید بمب گذاری متوقف می شود. دو دختر سوار قطار دیگری می شوند و سعی می کنند از شر مردان خلاص شوند، اما اتفاقات خشونت آمیزی و ترسناک رخ می دهد که پدر و مادر لیزا را در معرض داستان قرار می دهد.

فیلم ترسناک کارگردان آلدو لادو Last Stop on the Night Train به شدت تحت تاثیر آخرین خانه در سمت چپ وس کریون قرار گرفت و به همین دلیل به عنوان دومین خانه سمت چپ در بین طرفداران فیلم های ترسناک ممنوع نیز شناخته می شود.

یکی دیگر از ویژگی های این فیلم موسیقی آن است که توسط انو موریکونه ساخته شده است. تا سال ۱۹۸۴، این فیلم در بریتانیا ممنوع شد، اما دنباله آن به صورت DVD در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و نسخه بدون سانسور در دسترس عموم قرار گرفت.

 

فیلم تروما Traumaفیلم تروما Trauma

فیلم تروما یکی از آن فیلم های ترسناکی است که حال و هوای شما را عوض می کند.

این فیلم توسط جیمز کنلام کلارک در سال ۱۹۷۶ (۱۳۵۴) ساخته شد و امتیاز ۵٫۴ را از منتقدان دریافت کرد. خلاصه داستان این فیلم داستان مردی به نام پل را روایت می کند که یک نویسنده پارانوئید است. پل روی رمانش در حومه شهر و در کابینی که به تنهایی در بخشی از جنگل قرار داشت کار می کرد.

زنی قصد دارد برای او تایپ کند و این باعث می شود که پل درخواست زن را بپذیرد، بدون اینکه بداند پل رمان را از کسی که شوهر تایپیست است دزدیده است.

زن قصد کشتن او را دارد و در همین لحظه دو پسر محلی چشمان خود را به این ماجرا باز می کنند.

 

فیلم جادوگری که از دریا آمد The Witch Who Came from the Sea

فیلم جادوگری که از دریا آمد The Witch Who Came from the Sea

مولی یک پیشخدمت مشکل دار در یک بار ساحلی است که توسط پدرش مورد آزار جنسی قرار می گیرد. اگرچه در رویاهایش تصویری از پدرش به عنوان یک ملوان گمشده در دریا می سازد و مردی شجاع و نترس است.

وضعیت روانی ناپایدار مولی، او را به سمت برخی خیالات خاص و البته وسواس خاصی نسبت به مردان بزرگ سوق داده است. در عین حال، تبلیغات تلویزیونی می توانند به برخی از فانتزی ها و کابوس های او دامن بزنند.

در نهایت، تحت فشار این افکار، مولی زنجیره ای از قتل های جنسی را آغاز می کند که قهرمانان ورزشی و افراد مشهور را هدف قرار می دهد.

جادوگر دریایی داستانی پیچیده با مضامین تجاوز جنسی، انتقام و افتادن در سیاه چاله جنون است که توسط مت سیمبر بر اساس فیلمنامه ای از رابرت تام خلق شده و در میان فیلم های ترسناک ممنوعه قرار گرفته است.

این فیلم ترسناک محصول ۱۹۷۱ جلوی دوربین رفت و قبل از اکران پنج سال به تعویق افتاد. این فیلم پس از آن منتشر شد، اما برای جلوگیری از رتبه بندی X، قسمت هایی از آن تا پایان سال ۲۰۰۴ در قالب یک نسخه کامل ۸۸ دقیقه ای حذف شد.

 

فیلم حلقه The Ring

فیلم حلقه The Ring

فیلم آمریکایی Ring برگرفته از فیلم Ring ساخت ژاپن است که امروزه به یکی از فیلم های ترسناک ممنوعه در کشورهای مختلف تبدیل شده است.

این فیلم به کارگردانی گور وربینسکی در سال ۲۰۰۲ (۱۳۸۱) ساخته شد که خلاصه ای از داستان زندگی خبرنگاری است که پس از قتل خواهرزاده اش، شخصاً به جستجوی قاتل می پردازد.

خبرنگار در خانه خواهرزاده اش متوجه پیامی در تلفن خواهرزاده اش می شود که در زمان مرگ او اعلام شده بود. موسیقی این فیلم توسط هانس زیمر ساخته شده است که تجربه ساخت موسیقی متن فیلم ارباب حلقه ها را دارد.

 

فیلم به گورت تف می‌کنم I Spit on Your Grave

فیلم به گورت تف می‌کنم I Spit on Your Grave

جنیفر هیلز، نویسنده منهتن، یک کابین دورافتاده در روستایی کانکتیکات اجاره می کند تا روی اولین کتاب خود کار کند. با رسیدن به منطقه، حضور او توجه چهار مرد محلی را به خود جلب می کند.

او غذای مورد نیاز خود را از یک مرد کم توان ذهنی خفیف دریافت می کند که مدتی بعد وضعیت جنیفر را برای سه دوست دیگرش توضیح می دهد. دو نفر از مردها دور کلبه او حلقه زدند و روز بعد هر چهار نفر به طرز وحشیانه ای به او تجاوز کردند و سپس او را رها کردند تا مرده باشد.

جنیفر زنده می ماند و قصد دارد انتقام بگیرد و هر چهار مرد را معلول کند.

«تف روی گورت» اثری بسیار معروف در میان فیلم های ترسناک توقیفی است که به «روز زن» به کارگردانی معیر زرهی نیز معروف است و موفقیت های جنجالی زیادی را برای این کارگردان به ارمغان آورد. پس از اکران فیلم، بسیاری از منتقدان از این فیلم ابراز نارضایتی کردند و گروه‌های مختلفی اعتراض خود را به این اثر اعلام کردند.

آنها احساس می کنند که فیلم خشونت علیه زنان را تمجید می کند و آن را مثبت جلوه می دهد. اگرچه برخی دیگر از منتقدان فیلم را تحسین کردند و انتقادات گفته شده را رد کردند. با تمام این اوصاف، چندین کشور سال ها این فیلم را توقیف کردند و برخی دیگر به دلیل خشونت های گسترده آن را سانسور کردند.

فیلم ترسناک ممنوعه الهام بخش دو دنباله غیر رسمی و یک بازسازی شد. بازسازی این فیلم که در سال ۲۰۱۰ اکران شد، دنباله‌ای داشت که در سال ۲۰۱۳ اکران شد.

در سال ۲۰۱۵، زراحی و کیتون (بازیگر زن فیلم اصلی) با هم همکاری کردند تا دنباله‌ای مستقیم برای فیلم ۱۹۷۸ بسازند. در سال ۲۰۱۹ اثری با عنوان “I Spit on Your Grave: Deja Vu” منتشر کردند

 

فیلم قتل‌های جعبه‌ابزار The Toolbox Murders

فیلم قتل‌های جعبه‌ابزار The Toolbox Murders

در مجتمعی در لس آنجلس، مردی با ماسک اسکی و لباس های مشکی بسیاری از مستاجران زن را با ابزارهای مختلف مانند مته، چکش، پیچ گوشتی و تفنگ میخکوبی می کشد. همسایه ها و مدیر ساختمان ونس توسط پلیس بازجویی شدند، اما هیچ سرنخی پیدا نشد.

مدت کوتاهی بعد قاتل لوری، دختر پانزده ساله ای را که در همان مجتمع زندگی می کند، می رباید و کارآگاه جستجوی گسترده تری از خانه های قربانیان را آغاز می کند.

فیلم ترسناک “قتل های جعبه ابزار” ظاهرا بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. مراحل پیش تولید این فیلم ترسناک زمانی آغاز شد که تهیه کننده تونی دی دیو متوجه موفقیت مالی بازسازی فیلم کشتار اره برقی تگزاس در سال ۱۹۷۷ شد.

زمانی که این فیلم ترسناک در سال ۱۹۷۸ اکران شد، منتقدان نسبت به آن واکنش منفی نشان دادند و فیلم برای مدت کوتاهی در بریتانیا توقیف شد و در فهرست فیلم‌های ترسناک ممنوعه قرار گرفت. از آن زمان این فیلم طرفداران فداکار و افراطی خود را پیدا کرد و در سال ۲۰۰۴، توبی هوپر، کارگردان کشتار اره برقی معروف تگزاس، نسخه جدیدی از این فیلم را بازسازی کرد.

 

فیلم جن گیر The Exorcist

فیلم جن گیر The Exorcist

بدون شک فیلم The Exorcist 2000 (1379) یکی از ترسناک ترین فیلم های جهان است.

فیلم جن گیر است. این فیلم در سال ۱۹۷۳ (۱۳۵۱) به کارگردانی ویلیام فریدکین ساخته شد. خلاصه داستان این فیلم داستان دختری ۱۲ ساله را روایت می کند که مادرش ابتدا احساس می کند که او بیمار است و او را نزد پزشک می برد اما پس از معاینات هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

رفتار دختر هر روز تغییر می کند و پس از ملاقات با کشیشی که این حرفه را رها کرده است، تصمیم می گیرد برای رهایی از قدرت اهریمنی از بدن دختر به انجمن کشیش برود و پس از مطالعه و کمک به کشیش بزرگ، به یک کشیش بزرگ باز می گردد. خانه دختر.جایی که اتفاقات وحشتناکی رخ می دهد.

 

فیلم آنتروپوفاژ Antropophagus

فیلم آنتروپوفاژ Antropophagus

دو مسافر آلمانی توسط موجودی از اقیانوس در جزایر یونان مورد حمله قرار می گیرند. اندکی بعد، شش مسافر دیگر قصد دارند از طریق دریا به این منطقه سفر کنند، اما یکی از این مسافران به نام جولی از این اقدام ناراحت است.

هنگامی که مسافران به منطقه می رسند، پنج نفر از آنها تصمیم می گیرند منطقه را جستجو کنند، اما یکی از آنها، مگی، که باردار است، با ملوان با مچ پا پیچ خورده می ماند.

پس از سرگردانی بیشتر، مسافران منطقه را بسیار به هم ریخته می یابند، جسدی خورده شده و پوسیده را در خانه ای پیدا می کنند و وقتی وحشت زده به قایق باز می گردند، متوجه می شوند که مگی گم شده است. حالا چاره ای جز رفتن به خانه یکی از آشنایان جولی نیست.

جو داماتو با همکاری جورج ایستمن فیلم Anthropophage را نویسندگی و کارگردانی کرد. این اثر سینمایی در فهرست آثار مشکل ساز و جنجالی نهادهای نظارتی بریتانیا قرار گرفت و به دلیل خشونت شدید و محسوس، مورد پیگرد قانونی قرار گرفت. این فیلم سال ها جنجال و گاه بدنامی کاذب را پشت سر گذاشت.

به عنوان مثال، زمانی به این فیلم می گفتند فیلم اسناف. این کلمه به آثاری اطلاق می شود که در آن بازیگران دست به خودکشی یا قتل واقعی می زنند. در هر صورت در سال های بعد مشخص شد که اکثر این اتهامات بیهوده بوده و سرانجام پس از ویرایش های فراوان، نسخه کامل و بدون سانسور این فیلم ترسناک در سال ۲۰۱۵ منتشر شد.

 

فیلم خانه‌ای در کناره پارک The House on the Edge of the Park

فیلم خانه‌ای در کناره پارک The House on the Edge of the Park

پس از حمله و کشتن یک زن در پارک، الکس به ملاقات دوست مکانیک خود ریکی می رود. آن‌ها تصمیم می‌گیرند به یک دیسکو بروند، اما قبل از رفتن، یک زوج طبقه متوسط ​​خوش‌پوش به مکانیکی می‌روند تا ماشینشان را تعمیر کنند.

بعد از اینکه ریکی مشکل را حل می کند، زن و مرد به این موضوع اشاره می کنند که به یک مهمانی در نیوجرسی می روند و دو مرد را به مهمانی دعوت می کنند. با ورود مشخص می شود که شرکت کنندگان در مهمانی افراد ثروتمندی عجیب و غریب و عجیب و غریب هستند که در این نوع مهمانی ها فانتزی های خاصی را دنبال می کنند.

این عنوان در سال ۱۹۸۰ در ایتالیا در فهرست ممنوعه فیلم های ترسناک به کارگردانی Rogero Deodato منتشر شد اما تا سال ۱۹۸۵ وارد بازار آمریکا نشد. مدتی بعد صاحبان فیلم سعی کردند خلاصه ای از اکران فیلم را به دست آورند. فیلم در بریتانیا است، اما علیرغم اینکه نسخه ویدیویی بدون سانسور در بریتانیا موجود بود، آنها نتوانستند مجوز انتشار دریافت کنند.

خیلی بعد، زمانی که سال ۲۰۰۲ فرا رسید، این فیلم ترسناک با ۱۱ دقیقه حذف از نسخه اصلی DVD منتشر شد، اما در نهایت نسخه‌های بدون برش و تمام وقت فیلم منتشر شده در آمریکا در اختیار مخاطبان این کشور قرار گرفت.

 

فیلم هاستل ۲ Hostel: Part II

فیلم هاستل ۲ Hostel Part II

سه دختر دانشگاهی از مهمانی خود دور می شوند و توسط یک زن زیبای اروپایی که وعده حفظ حریم خصوصی، امنیت و شاید حتی عاشقانه را می دهد فریفته می شوند.

چیزی که به دست می آورند جهنمی است که در آن به بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته می شوند که بهترین آرزوی آن این است که آنها را به آرامی بکشد.

Hostel 2 همچنین دو آمریکایی را دنبال می کند که مایلند برای پیوستن به یک باشگاه انحصاری که در آن زندگی به آنها بستگی دارد – هر طور که دوست دارند پول بپردازند. این داستان هیولاهای انسانی و دلار قدرتمندی است که فقط الی راث می تواند بگوید

 

فیلم ماه خونین Bloody Moon

فیلم ماه خونین Bloody Moon

در یک مهمانی بالماسکه، میگل که در صورتش نقص دارد، سعی می کند یک زن جوان را اغوا کند، اما خوب پیش نمی رود و میگل در نهایت او را با یک قیچی می کشد. او دستگیر شد و پنج سال را در یک کلینیک روانپزشکی گذراند.

میگل پس از گذراندن پنج سال خدمت برای مراقبت از خواهرش مانوئلا آزاد می شود. آنها با عمه معلول خود زندگی می کنند. خواهر میگل مدیر یک پانسیون زنان در اسپانیا است.

این مدرسه دانش آموز زیبایی به نام آنجلا دارد که توجه میگل را به خود جلب می کند. او دختر را تعقیب می کند و پس از مدتی خشونت وحشتناکی را علیه دختران مدرسه آغاز می کند.

ژسوس فرانکو کارگردان اسپانیایی بر اساس فیلمنامه رایو کازابلانکا مقابل دوربین «ماه خونی» قرار گرفت. این فیلم در سال ۱۹۸۱ در آلمان و اسپانیا اکران شد، اما تا سال ۱۹۸۳ به آمریکا نرسید.

این فیلم ترسناک که در انگلستان توقیف شده بود به عنوان یکی از بدنام ترین فیلم های ترسناک ساخته شده در دهه ۱۹۸۰ شناخته می شد تا اینکه بالاخره در سال ۲۰۰۸ شاهد انتشار فیلم به صورت DVD بودیم.

 

فیلم نامتعادل Unhinged

فیلم نامتعادل Unhinged

سه دختر کالج به نام های گلوریا، نانسی و تری به یک جشنواره موسیقی می روند. هنگام طوفان و رعد و برق، ماشین زن به کنده ای برخورد می کند و به دره می افتد. سه زن داستان پس از به هوش آمدن در عمارت قدیمی که مادر و دختری در آن زندگی می کنند پنهان می شوند.

به خانم ها پیشنهاد می شود امشب برای شام در عمارت بمانند. معشوقه خانه از وحشت مردان و نفرت شوهر سابقش صحبت می کند. خانم ها وقتی در آستانه خواب هستند متوجه صداهای مزاحم می شوند و البته مشکلات عجیب دیگری در این خانواده نیز توجه آنها را جلب می کند.

Unbalanced به کارگردانی دن گرونکوئیست و نویسندگی ریگان رمزی و با بودجه ای نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ دلار در پورتلند تولید شد. این فیلم اولین نمایش کوچکی در بریتانیا داشت، اما مدتی بعد، زمانی که قرار بود بر روی پلتفرم های ویدئویی منتشر شود، به دلیل خشونت و سایر محتوای نامناسب در لیست سیاه قرار گرفت. این فیلم ترسناک در سال ۲۰۰۴ با امتیاز ۱۸+ در انگلستان اکران شد.

 

فیلم خانه کنار گورستان The House by the Cemetery

فیلم خانه کنار گورستان The House by the Cemetery

در نیویورک، بویلز برای نقل مکان به بوستون آماده می شود. نورمن همسرش لوسی و پسرشان باب را به خانه همکار سابقش می برد. مردی که معشوقش را کشت و بعد خودش را کشت. وقتی می رسند، خانه خراب است و در انبار قفل و پیچ و مهره است.

صداهای عجیبی در شب شنیده می شود و خفاش ها به سمت محل سنگ قبرهای صاحبان قبلی هجوم می آورند و وحشتناک تر می کند. خانواده قصد دارند به زودی از خانه خارج شوند، اما به آنها گفته شده که باید چند روز دیگر صبر کنند.

فیلم ترسناک «خانه کنار گورستان» ساخته کارگردان لوچو فولچی سومین قسمت از سه گانه مرگ است. این فیلم در سال ۱۹۸۱ در ایتالیا و سایر نقاط اروپا اکران شد، اما در انگلیس تعطیل و توقیف شد، بنابراین این اثر نیز به جمع فیلم های ترسناک توقیف شده می پیوندد.

با ورود به سال ۱۹۸۳، فیلم در ایالات متحده آمریکا اکران شد، اما مشکلات VHS مانع از لذت بردن تماشاگران از این فیلم شد. در دهه ۲۰۰۰، فیلم بازسازی شد و نسخه بدون سانسور آن بر روی DVD در اختیار تماشاگران سینما قرار گرفت.

 

فیلم ظلمت Tenebrae

فیلم ظلمت Tenebrae

پیتر نیل نویسنده آمریکایی ترسناک در جریان تبلیغ کتاب جدیدش به نام تاریکی وارد ایتالیا می شود. نیل توسط مامور خود بولمر و دستیارش همراهی می شود، اما او نمی داند که همسر سابقش نیز آنها را تعقیب می کند.

بلافاصله پس از آن، پیتر شروع به دریافت پیام هایی به صورت کلاژ از یک قاتل می کند. قتل ها افزایش می یابد و مقامات می خواهند پیتر برای امنیت خود کشور را ترک کند.

Darkness نوشته و کارگردانی Dario Argento است. داستان فیلم از وقایع زندگی خود آرجنتو الهام گرفته شده است. ظاهراً یکی از طرفداران وسواس او مدتی است که این کارگردان را تلفنی مورد آزار و اذیت قرار داده و از آثار او به دلیل ناتوانی های روانی انتقاد کرده است.

آرجنتو بسیاری از خشونت ها را از فیلم حذف کرد، اما در نهایت نتوانست مجوز اکران فیلم در بریتانیا را بگیرد و این فیلم به لیست فیلم های ترسناک ممنوعه اضافه شد.

سه نسخه مختلف از این فیلم منتشر شد، اما در نهایت با انتشار نسخه صد و ده دقیقه ای اصلی این شاهکار ترسناک، این فیلم به عنوان یکی از بهترین آثار آرجنتو مورد تحسین قرار گرفت. در همین حال، تاریکی قبل از انتشار این نسخه، تنها موفقیت تجاری متوسطی داشت که با نقدهای منفی مواجه شد. در سال ۲۰۱۶، نسخه کاملا بازسازی شده، بدون سانسور و با کیفیت بالا از این فیلم به صورت DVD و Blu-ray منتشر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا