بهترین فیلم های خارجی

بهترین فیلم های سیاسی ۲۰۲۳

بهترین فیلم های سیاسی

فیلم های ژانر سیاسی به مسائلی در پشت پرده نیروهای سیاسی می پردازند. در داستان های سیاسی، اغلب به یک مرد قدرت زیادی در سیاست داده می شود.

در حالی که رقبای او می خواهند او را نابود کنند. این فیلم ها ممکن است داستان های سیاسی بین المللی یا ملی داشته باشند.

فساد سیاسی، تروریسم و ​​جنگ موضوع اصلی فیلم های سیاسی است. فیلم های سیاسی ممکن است بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شوند. این فیلم ها وجه اشتراکی با فیلم های تاریخی و گاه بیوگرافی دارند.

فیلم کاندیدای منچوری The Manchurian Candidate

فیلم کاندیدای منچوری The Manchurian Candidate

هرگز فیلمی مانند نسخه ۱۹۶۲ کاندیدای منچوری وجود نداشته است (بازسازی سال ۲۰۰۴ با بازی دنزل واشنگتن سعی کرد به نسخه جان فرانکنهایمر نزدیک شود، اما شکست خورد). کاندیدای منچوری شبیه هیچ فیلم سیاسی دیگری درباره کمپین ها یا قوانین نیست.

این فیلم بیشتر در مورد شستشوی مغزی یک سرباز آمریکایی است که با فریب یک نامزد ریاست جمهوری را می کشد. با نفوذ سیاست در سراسر فیلم، کاندیدای منچوری بهترین بازی آنجلا لنزبری را در نقش مادر لارنس هاروی می بیند. با اینکه فقط سه سال از هاروی بزرگتره! لازم به ذکر است که این فیلم بر اساس رمان ریچارد کاندون ساخته شده است.

 

فیلم چهره‌ای میان جمعیت A Face in the Crowd

فیلم چهره‌ای میان جمعیت A Face in the Crowd

فیلم الیا کازان در به تصویر کشیدن خواننده ای دوره گرد به نام لونزوم رودز (اندی گریفیث) که تحت هدایت یک تهیه کننده زیرک نه تنها به یک ستاره رسانه ای تبدیل می شود، بلکه به یک مدیر سیاسی با نفوذ نیز تبدیل می شود، پیش بینی و پیش بینی است.

لزوماً در مورد سیاست نیست، اما شبیه به ظهور دونالد ترامپ در عرصه سیاسی است و داستان فیلم که بیش از ۶۰ سال پیش روایت شده است، امروز هم به نظر می رسد. فیلمنامه را باد شولبرگ بر اساس داستان کوتاه خودش «مسافر آرکانزاس» نوشته است.

 

فیلم آقای اسمیت به واشینگتن می‌رود Mr. Smith Goes to Washington

فیلم آقای اسمیت به واشینگتن می‌رود Mr. Smith Goes to Washington

فیلم کلاسیک فرانک کاپرا، آقای اسمیت به واشنگتن می رود، هنوز پدربزرگ آرمان های دموکراتیک و جمعی آمریکاست. و پرتره جیمز استوارت از یک شهر کوچک ناشناخته به نام جفرسون اسمیت و نبرد کیشوت وار او با سیاستمداران خودگفتار، تکان دهنده ترین، قانع کننده ترین و جاودانه ترین اثر هالیوود است که قانون اساسی را به عنوان امانت مقدسی به تصویر می کشد که همه شهروندان آمریکایی – و نمایندگان مردم آن را به تصویر می کشند. – مسئولیت اطاعت از او را داشته باشید.

 

فیلم خوشه‌های خشم The Grapes of Wrath

فیلم خوشه‌های خشم The Grapes of Wrath

منتقدان خاطرنشان کردند که اقتباس جان فورد از رمان جان اشتاین‌بک، که در دوران رکورد اقتصادی آمریکا اتفاق افتاد، رادیکال‌ترین پیام‌ها و دیدگاه گسترده نویسنده را از کنش جمعی حذف کرد. اما تعبیر استادانه فورد – که توسط هنرنمایی هنری فوندا در نقش تام جاد به تصویر کشیده شده است

پیام های اصلی جان اشتاین بک مبنی بر شفقت و عمل متقابل را در پاسخ به رویای شکسته آمریکایی به نمایش می گذارد. مادر تام با بازی جین دارول در صحنه آخر فیلم می گوید: «ما برای همیشه ادامه خواهیم داد زیرا انسان هستیم.

 

فیلم تمام مردان شاه All the King’s Men

فیلم تمام مردان شاه All the King’s Men

همه مردان پادشاه نوشته رابرت روزن بر اساس رمان برنده جایزه پولیتزر نوشته رابرت پن وارن ساخته شده است. داستان از زندگی واقعی هوی پی الهام گرفته شده است. لانگ فرماندار و بعداً سناتور ایالت لوئیزیانا بود که در سال ۱۹۳۵ ترور شد. همه مردان شاه یکی از بهترین فیلم های سیاسی تمام دوران است.

داستان درباره یک سیاستمدار کوچک محلی است که با فریبکاری و کمک مردمش در خیابان، مردم را از بوروکراسی و فساد دولتی عصبانی می کند، اما به محض رسیدن به قدرت، قربانی همان بوروکراسی می شود. و او راه سیاستمداران قبلی را دنبال می کند.

 

فیلم سینمایی سیاسی زندگی دیگران The Lives of Others

فیلم سینمایی سیاسی «زندگی دیگران» – The Lives of Others

داستان فیلم در سال ۱۹۸۴ در آلمان شرقی می گذرد و درباره مردی به نام گرد ویسلر، بازپرس ارشد پلیس امنیت جمهوری دموکراتیک آلمان است. او مأموریت می یابد تا بر زندگی گئورگ دریمان، کارگردان تئاتری نظارت کند که به توصیه وزیر فرهنگ و هنر آلمان شرقی، سعی می کند بهانه ای برای دستگیری او در حبس خانگی بیابد.

در این فیلم نشان داده می شود که سیاست می تواند حتی در شخصی ترین مسائل زندگی مردم نیز نفوذ کند و به همین دلیل در فهرست بهترین فیلم های سیاسی جهان قرار گرفته است. این فیلم را می توان بهترین فیلم آلمانی زبان سیاست خارجی دانست.

 

فیلم همیلتون Hamilton

فیلم «همیلتون» – Hamilton

یکی از جدیدترین و بهترین فیلم های سیاسی همیلتون است. این فیلم سیاسی معروف در ژانر تاریخی – موزیکال ساخته شده و در واقع نسخه ضبط شده تئاتری به همین نام است. فیلم همیلتون داستان زندگی الکساندر همیلتون یکی از بنیانگذاران ایالات متحده آمریکا را از ابتدا تا زمان مرگش روایت می کند.

این فیلم با استقبال خوب منتقدان مواجه شد. فیلم همیلتون جوایز زیادی دارد، از جمله ۱۲ نامزدی جایزه امی و ۲ نامزدی جایزه گلدن گلوب.

 

فیلم رقیب پیشتاز The Front Runner

فیلم «رقیب پیشتاز» – The Front Runner

اگر به دنبال فیلم هایی در مورد سیاست هستید، The Front Runner نیز انتخاب خوبی است. این فیلم بر اساس کتاب All the Truth Is Out: The Week Politics Went Tabloid نوشته مت بای ساخته شده است و درباره ارتقای یک سناتور آمریکایی به نام گری هارت با بازی هیو جکمن است.

گری هارت در سال ۱۹۸۸ کاندیدای اصلی حزب دموکرات برای نامزدی ریاست جمهوری بود، اما به دلیل انتشار اخباری درباره معشوقش محبوبیت خود را از دست داد.

 

فیلم جدید سیاسی ۲۰۲۲ ارابه Chariot

فیلم جدید سیاسی 2022 «ارابه» – Chariot

عنوان دیگری که در لیست ما از بهترین فیلم های سیاسی سال ۲۰۲۲ قرار دارد، یک کمدی علمی تخیلی به نام ارابه است. دکتر کارن یک متخصص عجیب و غریب است که بیماران ناآگاه خود را در فرآیند تولد دوباره راهنمایی می کند. شاید داستان این فیلم به اندازه آثار قبلی این فهرست سیاسی نباشد، اما بتوان آن را یک فیلم سیاسی جدید نامید.

 

فیلم ایندیپندنت The Independent

فیلم «ایندیپندنت» – The Independent

یکی دیگر از فیلم های خارجی امنیتی سیاسی، فیلم جدید The Independent است. داستان این فیلم در هفته های پایانی مهم ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ می گذرد. یک روزنامه نگار تلاش می کند تا یک توطئه را فاش کند. توطئه ای که تاثیر مستقیمی بر نتیجه انتخابات و سرنوشت کشور خواهد داشت.

 

فیلم سیاسی جدید سرسخت Irresistible

فیلم سیاسی جدید سرسخت Irresistible

کمدی سیاسی Irresistible عنوان دیگری در فهرست بهترین فیلم های سیاسی است. داستان درباره یک استراتژیست دموکرات است که سعی می کند به یک نامزد محلی کمک کند تا در انتخابات پیروز شود. این فیلم توسط Focus Features منتشر شده است.

 

فیلم همه مردان رئیس جمهور All the President’s Men

فیلم همه مردان رئیس جمهور All the President’s Men

برای بسیاری از بینندگان – به ویژه آنهایی که پس از تماشای “همه مردان رئیس جمهور” الهام گرفته شده اند تا خبرنگار شوند – آلن جی. پاکولا فیلمی درباره روزنامه نگاری است.

خبرنگاران واشنگتن پست باب وودوارد (رابرت ردفورد) و کارل برنشتاین (داستین هافمن) دروغ‌ها، کارهای اشتباه و سرپوش‌گذاری‌هایی را که رسوایی واترگیت را توضیح می‌دهد، افشای لایه‌های زیرین سیاست‌های حزبی واقعی و برجسته کردن نقش حیاتی مطبوعات آزاد در برگزاری سیاست‌های سیاسی آشکار می‌کنند. رهبران پاسخگو آنها عملکرد جیسون روباردز را به عنوان سردبیر واشنگتن پست، بن بردلی، برجسته می کنند.

 

فیلم نامزد The Candidate

فیلم نامزد The Candidate

نامزد مایکل ریچی یک فیلم مبارزات انتخاباتی سیاسی برگرفته از فیلمنامه برنده اسکار جرمی لرنر است. داستان در مورد نامزد سنای ایالات متحده بیل مک کی (رابرت ردفورد)، یک دموکرات از کالیفرنیا و یک سیاستمدار تازه کار و بی تجربه است که برای شکست وارد کارزار انتخاباتی می شود. او با نامزد حزب جمهوریخواه، کراکر ژارمون، که برای انتخاب مجدد نامزد شده است، روبرو خواهد شد.

مدیر مبارزات انتخاباتی مک‌کی، ماروین لوکاس، به مک‌کی اجازه داد تا در مسیر مبارزات انتخاباتی هرچه می‌خواهد بگوید بدون اینکه امیدی به پیروزی او داشته باشد، رویکرد جدیدی که در میان رای‌دهندگان طنین‌انداز شد. اما با افزایش محبوبیت مک‌کی در نظرسنجی‌ها، فشار بر او افزایش می‌یابد تا دیدگاه‌هایش را تعدیل کند تا بتواند آرای کافی برای برنده شدن را به دست آورد.

فیلم جی‌اف‌کی JFK

فیلم جی‌اف‌کی JFK

این فیلم به بررسی ترور جان اف کندی رئیس جمهور ایالات متحده در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ می پردازد. الیور استون در JFK این حادثه تاریخی را به نمایش می گذارد. او فیلمنامه «در محاکمه» جیم گریسون را نوشته است.

کوین کاستنر در این فیلم در نقش جیم گریسون، بازپرس وزارت دادگستری ظاهر شد. JFK سعی می کند بیننده را متقاعد کند که نه تنها جان اف کندی توسط لی هاروی اسوالد ترور شد، بلکه داستان ترور کندی پیچیده تر از این سخنان است.

 

فیلم درمورد انقلاب سپیده دم سرخ Red Dawn

فیلم درمورد انقلاب سپیده دم سرخ Red Dawn

یکی از فیلم های ضد کمونیستی، فیلم آمریکایی طلوع سرخ است. در این فیلم شاهد یک جنگ تخیلی هستیم، جنگ جهانی سوم: داستان در دهه ۱۹۸۰ اتفاق می افتد و در مورد تهاجم اتحاد جماهیر شوروی و آمریکای لاتین به خاک آمریکا است.

شخصیت های اصلی داستان، نوجوانان چریکی هستند که با نام ولورین شناخته می شوند. این فیلم تقریباً در گیشه موفق بود و بازسازی آن نیز در سال ۲۰۱۲ ساخته شد.

 

فیلم بانوی آهنی The Iron Lady

فیلم بانوی آهنی The Iron Lady

مریل استریپ دوباره اما این بار در نقشی مثبت و الهام بخش. فیلم سیاسی معروف «بانوی آهنین» روایتی از زندگی مارگارت تاچر، نخست وزیر انگلیس است. این فیلم نشان می دهد که چگونه مارگارت رابرتز پس از نظافت و کمک به پدرش که فروشنده قطعات بود، توانست وارد مردانه ترین مهمانی انگلستان شود، ازدواج کند، رهبر حزب و سپس نخست وزیر شود و کشوری را در بحبوحه سیاسی رهبری کند. طوفان، فعالیت های تروریستی، جنگ برای مدیریت اوضاع منطقه ای و آشفته اقتصادی.

در فیلم بانوی آهنین می بینیم که دنیای سیاست جنبه روشنی دارد و سیاستمداران از میان مردم عادی برخاسته اند. این فیلم به عنوان اثری متفاوت در این ژانر جزو بهترین فیلم های سیاسی است. فیلم «بانوی آهنین» برنده جایزه بهترین بازیگر زن در هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار برای مریل استریپ شد.

فیلم سگ را بجنبان Wag the Dog

فیلم سگ را بجنبان Wag the Dog

اگر بسیاری از فیلم‌های سیاسی دیگر درباره نامزدهای ریاست جمهوری یا مناصب سیاسی هستند، سگ سگ از دیدگاه مشاوران و غول‌های رسانه‌ای به سیاست نگاه می‌کند – افرادی که وقتی نامزدهای سیاسی در مشکل هستند به صحنه می‌آیند، باید چیزی جدید را پیدا کن.

، برای منحرف کردن مطبوعات از پیگیری موضوعی بالقوه نگران کننده. در Walk the Dog اثر بری لوینسون، مشاوران سعی می کنند با طراحی جنگی ساختگی با آلبانی، رسانه ها را از رسوایی جنسی رئیس جمهور با یک دختر زیر سن قانونی منحرف کنند.

خنده دار به نظر می رسد، اما استراتژی «سگ را بیدار نکن» به طور مکرر توسط سیاستمداران در ۲۰ سال گذشته استفاده شده است و احتمالاً تأثیر آن در سال های آینده حتی بیشتر احساس خواهد شد.

 

فیلم لینکلن  Lincoln

فیلم لینکلن Lincoln

برخلاف بسیاری از فیلم‌های سیاسی، لینکلن استیون اسپیلبرگ درباره تبلیغات تبلیغاتی نیست، بلکه بر آنچه جامعه سیاسی واشنگتن آن را «سوسیس‌سازی» می‌نامد تمرکز می‌کند – فرآیند گاه زشتی که توسط آن یک لایحه از طریق سازش، تحقیر و حتی (در صورت لزوم) باج‌گیری انجام می‌شود.

قانون می شود در لینکلن، قانون مورد بحث در واقع سیزدهمین متمم قانون اساسی است که برده داری را در ایالات متحده لغو کرد و رئیس جمهور آبراهام لینکلن (دانیل دی. لوئیس) متوجه می شود که با پایان جنگ داخلی، ایالت های طرفدار برده داری ممکن است بازگشت – معرفی برده داری .یونیون، و او باید در اسرع وقت با تصویب این لایحه برده داری در آمریکا را غیرقانونی کند.

 

فیلم رنگ‌های اصلی Primary Colors

فیلم رنگ‌های اصلی Primary Colors

فیلم سیاسی Primary Colors اقتباسی از رمان جو کلین به همین نام است. در این فیلم با سیاستمداری جوان به نام هنری برتون آشنا می‌شویم که یکی از اعضای کمپین انتخاباتی جک استانتون است. هنری که استنتون و اخلاق و منش او را دوست دارد، کم کم وارد حلقه درونی مشاوران سیاسی او می شود و…

پس از انتشار، Primary Colors مورد توجه انتقادی قرار گرفت. این فیلم نامزد دو جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (برای کتی بیتس) شد. اما مورد پسند بینندگان قرار نگرفت و در گیشه فروش کمی داشت. بنابراین حتی به اندازه بودجه اش هم فروش نداشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا