بهترین فیلم های ایرانی اکران شده

بهترین سریال های قاتل زنجیره ای که باید ببینید!

بهترین سریال های قاتل زنجیره ای کدامند؟ ما لیستی از بهترین سریال های تلویزیونی قاتل زنجیره ای را گردآوری کرده ایم تا آن جنایتکار واقعی را در ذهن شما بدون القای پارانویای جنایت واقعی راضی کنیم! بنابراین، اگر به این ژانر محبوب علاقه خاصی دارید، با ما همراه باشید تا بهترین سریال قاتل زنجیره ای را برای شما ارائه کنیم.

بهترین سریال های قاتل زنجیره ای

در زیر لیستی از بهترین سریال های منتشر شده در زمینه قاتل های سریالی را معرفی می کنیم.

سریال Dexter

امتیاز IMDb ۸٫۷
بازیگران مایکل سی هال، جولی بنز، جنیفر کارپنتر، اریک کینگ
شبکه پخش شوتایم

سریال Dexter

این یک سریال تحسین شده و موفق است که شخصیت ویژه دکستر مورگان را دنبال می کند، یک قاتل زنجیره ای که فقط جنایتکاران را می کشد. برای افزودن به پارانویا، دکستر به ما یادآوری می‌کند که قاتلان زنجیره‌ای می‌توانند هر روز در جلوی چشم پنهان شوند و از مسیر ما عبور کنند و ما هرگز نخواهیم فهمید.

این قطعا در مورد دکستر مورگان صدق می کند. زیرا او یک تحلیلگر پزشکی قانونی است که در آزمایش خون در روز متخصص است و یک قاتل زنجیره ای هوشیار در شب.

دکستر که از وقایع دوران کودکی‌اش آسیب دیده است، تمایلات اجتماعی عجیب و شدیدی را در خود ایجاد می‌کند که به بزرگسالی منتقل می‌شود و در تمایل دائمی او برای کشتن بهتر ظاهر می‌شود.

با این حال، او آموزش دیده بود تا این تمایلات را در یک برنامه هوشیارانه با هدف خود مجرمان هدایت کند. پس اگر مثال کاملی از این جمله وجود داشت که همه چیز سیاه و سفید نیست، این سریال بود!

برخلاف بسیاری از آثار موجود در این فهرست، دکستر در مکانی آفتابی قرار دارد و بر چگونگی مبارزه یک مرد به ظاهر معمولی با انحرافات خود تمرکز دارد. این سریال همچنین دارای حس طنز سیاه است و به دوران ضد قهرمانانی مانند والتر وایت مربوط می شود.

 

سریال The Valhalla Murders

امتیاز IMDb ۷٫۱
بازیگران نینا دوگ فیلیپوسدوتر، بیورن ثورز، سیگوور اسکولاسون، برگور ابی بندیکتسون
شبکه پخش نت‌فلیکس

سریال The Valhalla Murders

بر اساس اتفاقات واقعی که در یک موسسه دولتی برای پسران مشکل دار در ایسلند رخ داده است، شاهد یک قتل خاص هستیم. ادامه داستان سریال بر روی شخصیت آرنار متمرکز است که از اسلو، نروژ به زادگاهش ایسلند فرستاده می شود تا اولین پرونده این کشور مربوط به یک قاتل زنجیره ای را بررسی کند.

Murders in Valhalla یکی از سریال های نوآر نروژی مورد علاقه من است و در حالی که به عنوان یک تریلر ترسناک شروع می شود، به یک اثر وحشتناک دست می یابد که بسیاری از سریال های این ژانر موفق به دستیابی به آن نمی شوند.

توسعه شخصیت ها تماشایی است (مخصوصاً برای سریال های محدود) و فیلمبرداری آن بسیار زیبا و چشمگیر است. قصابی صدها قربانی در انبارهای پرپیچ و خم با ابزارهای شکنجه که برای مثله کردن سوژه‌ها به روش‌های مختلف طراحی شده‌اند،

تنها با انگیزه‌ی منحصربه‌فرد بازی موش و گربه با پلیس، این کار را به تماشایی تبدیل می‌کند. من همه اینها را ذکر می کنم زیرا The Valhalla Murders موفق می شود از آزاردهنده ترین کلیشه های ژانر قاتل سریالی جلوگیری کند و اگر به دنبال چیزی واقعاً هیجان انگیز هستید، واقعاً ارزش دیدن را دارد.

 

سریال Killing Eve

امتیاز IMDb ۸٫۱
بازیگران  ساندرا اوه، جودی کومر، نیکلاس گریس و فیونا شو
شبکه پخش بی‌بی‌سی

سریال Killing Eve

این سریال که توسط فیبی والر-بریج ساخته شده است، دقیقاً درباره یک قاتل زنجیره ای نیست، زیرا اوکسانا استانکووا یک قاتل است که برای کشتن آموزش دیده است.

اما به سرعت مشخص می شود که او یک قاتل معمولی نیست و سوابق او شخصیت پیچیده و خاصی را نشان می دهد. در مقابل، شخصیت ایو توسط یک آژانس اطلاعاتی مأموریت می‌یابد تا ویلانل را بکشد، اما با پیشروی سریال، این دو زن به طرز عجیبی به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند.

ویلانل (جودی کامر) یک قاتل غیرقابل توقف است که همیشه اثر خود را در جنایت به جا می گذارد. همچنین ایو (ساندرا اوه) یک افسر اطلاعاتی بریتانیایی با امنیت پایین است که در تلاش برای دستگیری دشمن جدیدش وسواس دارد.

گرچه رابطه موش و گربه کارآگاه و جنایتکار در سریال های جنایی پرطرفدار است،

اما شدت قتل ویلانل و تلاش های ایو نه تنها برای متوقف کردن او، بلکه میل وسواس گونه او برای یادگیری همه چیز در مورد قاتل باعث ایجاد تنش می شود. پس اگر به دنبال یک سریال خوب بر اساس قتل هستید، تماشای این سریال را از دست ندهید.

 

سریال The Sinner

امتیاز IMDb ۷٫۹
بازیگران بیل پولمن، جسیکا بیل، کریسفوتر ابوت، کری کان
شبکه پخش یو‌اس‌ای

سریال The Sinner

سریال گناهکار یک مجموعه درام جنایی بر اساس کتاب گناهکار نوشته پترا هامسفر است. هر فصل از این سریال به یک جنایت جدید و بررسی آن می پردازد.

باید بدانید که The Sinner به عنوان یک سریال محدود هشت قسمتی شروع شد، اما پس از جلب توجه منتقدان، در نهایت به یک سریال اسپین آف محبوب تبدیل شد و کارآگاه هری امبروز تنها شخصیت تکراری در هر فصل از فصل اول بود.

اگر عاشق ژانر جنایی/هیجانی/تعلیق‌آمیز هستید، این یکی از بهترین سریال‌ها برای تماشا است. نویسندگان این سریال داستان قاتلان را در این اثر به گونه ای نوشته اند که حتی یک لحظه حوصله شما سر نرود.

داستان این سریال از همان قسمت اول نشان می دهد که فردی که یک زندگی عادی دارد پس از ارتکاب جنایت چگونه زیر و رو می شود و در واقع چه چیزی او را به این کار واداشته است.

فصل سوم این سریال تمرکز ویژه ای بر روی یک قاتل سریالی ترسناک دارد. در فصل سوم، آمبروز به تحقیق در مورد یک تصادف رانندگی مرگبار دعوت می شود، اما به زودی متوجه می شود که جیمی برنز، بازمانده، نقشه شوم تری دارد که ناشی از وسواس طولانی مدت او با مرگ و عبور از مرزها است.

 

سریال Hannibal

امتیاز IMDb ۸٫۵
بازیگران هیو دنسی، مدس میکلسن، کارولین داویرناس، جیلین اندرسون، لارنس فیشبرن
شبکه پخش ان‌بی‌سی

سریال Hannibal

مامور اف بی آی ویل گراهام برای یافتن یک قاتل زنجیره ای در مینه سوتا، ایالات متحده آمریکا احساس فشار می کند، بنابراین با روانپزشک مشهور دکتر هانیبال لکتر، که مخفیانه یک قاتل زنجیره ای و خود آدمخوار است، مشورت می کند.

باید بدانید که این سریال بسیار مورد تحسین قرار گرفت، به خصوص بازی مدز میکلسن و هیو دانسی که آن را به یکی از بهترین سریال های قاتل سریالی تبدیل کرد.

البته شما به طور خودکار نام این سریال را می شناسید که نشان از تاثیر هانیبال لکتر بر فرهنگ عامه است. این سریال بر اساس فیلم پرفروش The Silence of the Lambs، بر سال های اولیه قاتل آدم خوار تمرکز دارد.

به نظر من این نمایش هم مسحورکننده و هم مسحورکننده است، بنابراین تماشای آن سخت است، اما اجتناب از آن نیز غیرممکن است.

 

سریال قاتل زنجیره ای  The Alienist

امتیاز IMDb ۷٫۷
بازیگران دانیل برول، لوک ایوانز، هانا داکوتا فنینگ، رابرت ویزدم، داگلاس اسمیت
شبکه پخش تی‌ان‌تی

سریال قاتل زنجیره ای The Alienist

مجموعه‌ای از قتل‌های وحشتناک شهر نیویورک را در سال ۱۸۹۶ فرا می‌گیرد. بنابراین، برای یافتن قاتل زنجیره‌ای، کمیسر پلیس تدی روزولت، روان‌شناس جنایی دکتر لازلو کریسلر، و تصویرگر روزنامه، جان مور، شروع به بررسی این پرونده کردند.

نکته جالب در مورد این سریال این است که The Alienist بر اساس رمانی به همین نام در اواسط دهه ۱۸۹۰ اتفاق می افتد، قبل از اینکه قاتلان زنجیره ای حتی در رادار جنایت قرار بگیرند.

داستان سریال ما را به پایان قرن نوزدهم می برد، جایی که تدی روزولت به تازگی به عنوان کمیسر پلیس نیویورک منصوب شده است. در نتیجه، او به دکتر لازلو کریسلر و تیمش مراجعه می کند تا بدون اطلاع پلیس نیویورک به انجام تحقیقات ثانویه کمک کند.

کریسلر به عنوان یک بیگانه گرا شناخته می شود – چیزی که ما اکنون به عنوان یک روانشناس جنایی می شناسیم. او از دانش و بینش خود از بیماران قبلی برای حل قتل استفاده می کند. فصل دوم سریال بر روی قاتل دیگری تمرکز دارد که به تحقیق درباره ربوده شدن دختر دیپلمات مرتبط است.

 

سریال Bates Motel

امتیاز IMDb ۸٫۱
بازیگران ورا فارمیگا، فردی هایمور، مکس تیریوت، اولیویا کوک، نیکولا پلتز
شبکه پخش  ای‌اندئی

سریال Bates Motel

متل بیتس یادآوری مفیدی است که فرهنگ عامه از قبل از دکستر مجذوب قاتلان زنجیره ای بوده است. همانطور که ممکن است از نام آن حدس بزنید، این سریال پیش درآمدی مدرن برای Psycho کلاسیک آلفرد هیچکاک است. اگر ما عاشق فیلم بوده ایم، همه ما داستان روانی آلفرد هیچکاک را می دانیم.

ما می دانیم که در نهایت چه اتفاقی برای نورمن بیتس و مادرش می افتد. احتمالاً به همین دلیل است که داستان اصلی پیرامون این شخصیت‌ها دنیای جهنمی است. به خصوص به این دلیل که سریال درباره «آنچه اتفاق می‌افتد» نیست، بلکه موضوع «چگونگی اتفاقات» موضوع اصلی این سریال است.

متل بیتس که در دوران مدرن اتفاق می‌افتد، دو شخصیت مادر پسری به نام‌های نورمن (فردی هایمور) و نورما (ورا فارمیگا) بیتس را دنبال می‌کند که سعی می‌کنند اولین متل خود را اداره کنند و گاهی اوقات مهمانان خود را می‌کشند.

متل بیتس به خاطر بهتر شدن در طول پنج فصلش قابل توجه است، در اصل بازسازی مدرنی از Psycho است که قاتلان سریالی را بهتر از هر اثر دیگری بررسی می کند. نورمن بیتس قبلاً خود را به عنوان یک شخصیت بزرگسال مشکل دار در فیلم های هیچکاک تثبیت کرده است و متل بیتس به بینندگان نگاهی اجمالی به روان نوجوانی او می دهد.

دوران جوانی او غم انگیز و آسیب زا بود، ناگفته نماند که این شخصیت درگیر یک رابطه بسیار عجیب و تقریبا خاص با مادرش بود. این اقدامات جنایتکارانه او را توجیه نمی کند، اما از طریق سریال ما شرایطی را می بینیم که منجر به از بین رفتن سلامت روان او شده است و بهتر درک می کنیم که چرا او به یک قاتل تبدیل شده است.

 

سریال Luther

امتیاز IMDb ۸٫۴
بازیگران ادریس البا، روث ویلسون، استیون مکینتاش، ایندیرا وارما، پل مک‌گان
شبکه پخش بی‌بی‌سی وان

سریال Luther

آخرین سری از این فهرست تا حدودی شبیه به داستان هانیبال لکتر است. اما چرا؟ چرا که لوتر داستان یک شراکت عجیب بین مجریان قانون و یک جنایتکار قاتل را دنبال می کند. جان لوتر یک بازرس ارشد سختکوش و متعهد است که در واحد جرایم جدی آژانس جنایی خود کار می کند.

در ابتدای سریال، او در مورد آلیس مورگان، یک قاتل درخشان اما روان پریش تحقیق می کند که در نهایت به دلیل کمبود شواهد آزاد می شود.

با پیشروی سریال، آن‌ها به راه‌های جداگانه خود ادامه می‌دهند و در نهایت او تبدیل به یک همدم قاتل می‌شود، زیرا اطلاعات ارزشمندی را برای کمک به او برای حل پرونده‌هایش ارائه می‌دهد.

با این حال، این رابطه عجیب بدون عواقب نیست و ممکن است پایان خوبی نداشته باشد. گاهی اوقات لوتر مجبور است برای به دست آوردن قاتل مورد نظر خود دست به اقدامات افراطی بزند و این جذابیت این سریال با بازی ادریس البا است.

 

سریال The Fall

امتیاز IMDb ۸٫۱
بازیگران جیلین اندرسون، جیمی درنان، جان لینچ، آرچی پنجابی
شبکه پخش بی‌بی‌سی دو

سریال The Fall

در حالی که بیشتر سریال‌های قاتل زنجیره‌ای شما را در ساختار پلیس برای یافتن قاتل درگیر می‌کنند، The Fall در اثبات اینکه مظنون قبلاً شناسایی شده است برتری دارد. در این مورد، استلا گیبسون، بازرس اسکاتلند یارد، با سرویس پلیس ایرلند شمالی برای دستگیری و توقف پل اسپکتور، که زنان جوان را در بلفاست هدف قرار می داد، همکاری کرد.

از آنجایی که آن‌ها و ما به‌عنوان بیننده از قبل می‌دانیم چه کسی را هدف قرار می‌دهند، این به سریال اجازه می‌دهد تا در عوض روی روندی که تیم تحقیقاتی او را شکار می‌کند، و همچنین انگیزه‌های احتمالی او و روان‌شناسی پشت آن چیزی که می‌تواند Focus what باشد تمرکز کند.

یک فرد به ظاهر عادی را به ارتکاب این قتل ها سوق می دهد. نکته دیگر این است که سریال به عنوان پلیس و قاتل در ذهن اسپکتر و گیبسون قرار می گیرد، بنابراین بینندگان داستان را از دو دیدگاه متفاوت می بینند.

 

سریال The Bridge

امتیاز IMDb ۷٫۶
بازیگران دیانه کروگر، دمیان بیچیر، تد لواین، آنابت گیش
شبکه پخش اف‌ایکس

سریال The Bridge

پل یک درام جنایی اقتباس شده از سریال جنایی دانمارکی-سوئدی به همین نام است که به نوبه خود توسط همان شخصی که مارسلا را خلق کرد ساخته شد. جایی که سریال اصلی بین مرز دانمارک و سوئد می گذشت، این اقتباس آمریکایی ما را به مرز ایالات متحده و مکزیک می برد.

اینجاست که کارآگاهان سونیا کراس از ال پاسو، تگزاس و مارکو روئیز از چیهواهوا، مکزیک به پرونده می‌پیوندند تا مرگ یک قاضی برجسته ضد مهاجرت را که جسدش در مرز پیدا شد، بررسی کنند.

روش‌های تحقیقاتی آنها بسیار متفاوت است، اما این دو باید با یکدیگر همکاری کنند تا از تشدید قتل‌ها در میان مشکلات جاری با مهاجرت غیرقانونی، خشونت و کارتل‌های مواد مخدر جلوگیری کنند.

در طول تحقیقات، معلوم می شود که جسد از دو جسد مختلف تشکیل شده است، که باعث می شود بازرسان متوجه شوند که قاتل حدود ۲۲ جسد دیگر را جمع آوری کرده است.

بنابراین سونیا باید با کارآگاه مکزیکی مارکو روئیز (دمیان بیچیر) برای ردیابی تعداد زیادی قتل در دو طرف مرز همکاری کند. چیزی که در مورد پل بسیار جذاب است این است که چگونه از قاتل زنجیره ای برای اظهار نظر در مورد مسائلی مانند مهاجرت و قاچاق مواد مخدر به شیوه ای وحشتناک استفاده می کند.

 

سریال The Following

امتیاز IMDb ۷٫۴
بازیگران کووین بیکن، جیمز پیورفوی، سم اندروود، شان اشمور، جسیکا استروپ
شبکه پخش فاکس

سریال The Following

شما فکر می کنید هیچ چیز ترسناک تر از یک قاتل زنجیره ای نیست، اما The Following ثابت می کند که شما اشتباه می کنید وقتی یک قاتل زنجیره ای را با یک فرقه شیطانی ترکیب می کند. سپس متوجه می شوید که یک قاتل زنجیره ای با گروهی از دنبال کنندگان فداکار بسیار وحشتناک تر است.

در ادامه، رایان هاردی، مامور سابق اف‌بی‌آی، در جستجوی یک قاتل فراری به نام جو کارول است، که از آن زمان طرفداران وفادار خود را جمع کرده است تا در طرحی بزرگ که خود مامور هاردی را هدف قرار می‌دهد، دستوراتش را انجام دهد.

فصل‌های ۲ و ۳ فرقه‌ها و قاتلان زنجیره‌ای جدید را معرفی می‌کنند، اما داستان کارول را نیز حفظ می‌کنند، زیرا او همچنان نقش حیاتی در تعقیب قاتلان توسط هاردی و تیمش دارد.

The Following که تا حد زیادی به یک قاتل زنجیره ای در طول اجرای خود پایبند است، به داستان خود اجازه می دهد تا تفاوت های ظریف ارتش پیچیده یک مرد و تأثیر آن بر زندگی شخصی بازرس هاردی را بررسی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا