قالیباف:«برجام» برای ما توافقنامه مقدس نیست/توزیع میلیاردها دلار ارز مانع گران شدن کالاها نشد

به گزارش مهر محمد بیکر کلیباف ، امروز در سخنرانی پیش از جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد قیام مردم قم ، وی اظهار داشت: شامل.

 

وی اظهار داشت: برای همه روشن شده است كه استراتژی اصلی كشور در برابر دشمن خنثی كردن تحریم ها است كه این نیز مقدمه ای برای لغو تحریم ها است و برای رفع تحریم ها باید تولید نیرو كنیم. تولید قدرتی شبیه به آنچه توسط دانشمندان هسته ای ، به ویژه دانشمند محبوب و مشهور محسن فهری زاده ساخته شده است.

 

برجام یک توافق مقدس نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توجیه ، صحت و عقلانیت قانون برای لغو تحریم ها توسط آن مهر تأییدی است که این قانون ظرفیت کافی را برای این منظور ایجاد می کند و سیستم حسابداری دشمن را با پایان دوره تحریم های بی بها اصلاح می کند. وارد شد

 

کلیباف تأکید کرد: جبهه غرب باید بداند که حقوق ملت ایران را به رسمیت می شناسد و اگر مردم ایران را تحت فشار قرار دهد ، باید آماده پرداخت هزینه باشد. برجام برای ما یک توافق مقدس نیست ، اما با شرط لغو تحریم ها توسط جمهوری اسلامی پذیرفته شده است ، بنابراین بازگشت ایالات متحده به برجام برای ما مهم نیست ، بلکه فقط لغو عملی و ملموس تحریم ها برای ما مهم است.

 

وی ادامه داد: بدون دنبال خروج از برجام ، مطابق با مواد ۳۶ و ۳۷ برجام ، ما حق داریم در صورت عدم اجرای تعهدات طرف مقابل ، به تعهدات خود عمل نکنیم ، بنابراین ما قاطعانه اعلام می کنیم که ایران در صورت انجام تعهدات خود عمل خواهد کرد وظایف خود را انجام داده و کلیه تحریم ها و دستورات اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده را بردارید.

 

امضای بایدن برای ما نیز تضمینی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امضای “بایدن” برای ما تضمینی نیست ، افزود: تجربه دولت اوباما-بایدن نشان داده است که ما نباید از لغو قانونی و کاغذی تحریم ها لذت ببریم. تا بتوانیم نفت خود را بفروشیم و از ارز حاصل از فروش خود از طریق سازوکار رسمی بانکی برای تأمین نیازهای مردم ایران و تولیدکنندگان و بازرگانان ما برای تجارت در سراسر جهان استفاده کنیم ، در این صورت ایران به تعهدات خود در برجام عمل می کند.

 

کلیباف با بیان اینکه پارلمان تحریم ها را در دستور کار خود قرار داده است ، افزود: پارلمان تعیین مسیر خنثی سازی تحریم ها را به عنوان یک استراتژی اصلی که مهمترین گام در برجسته سازی اصلاح بودجه است ، می داند. سند مالی این کشوری است که با کاهش کسری بودجه و شفافیت می توان تورم بیش از حد را کنترل کرد و با رویکرد ضد تبعیض و ایجاد اشتغال ، جهت گیری اقتصاد کشور در سال آینده به نفع مردم و کارآفرینان خواهد بود.

 

بودجه ارائه شده بیشترین درآمد را به دلالان می دهد

وی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده گفت: لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت به گونه ای تهیه شده است كه بیشترین درآمد و سود به دست دلالان و سودجویان می رسد و نتیجه کسری بودجه آن برای مردم چیزی نیست. غیر از تورم شدید و افزایش تورم. ”

 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: توزیع میلیاردها دلار ارز ممتاز نه تنها مانع افزایش قیمت کالاها نبود بلکه مستقیماً به جیب و توده مردم هدایت شد ، زیرا منابع ارزی کشور می تواند به طور مستقیم به بهبود معیشت مردم کمک کند. و جداول آنها را پر کنید. به گونه ای توزیع می شود که دلالان و متقاضیان اجاره را ضخیم تر می کند.

برای ما توافقنامه مقدس نیست

کلیباف خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر میلیاردها دلار ارز دولتی به نام کالاهای اساسی به برخی از واردکنندگان داده شده است اما متأسفانه تأثیر آن در معیشت مردم بسیار ناچیز است و مزایای آن به جیب افراد محدود و خاص رسیده است. برای کالاهای اساسی توزیع می شد ، اما مردم هنوز هم می توانستند شاهد افزایش قیمت این کالاها باشند.

 

وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی می خواهد این تصور غلط را اصلاح کند و این یارانه را مستقیماً در انتهای زنجیره به کالاهای مصرفی بدهد و رفاه حال خانواده ها به ویژه افراد فقیر را جبران کند و از ضرر خزانه جلوگیری کند. این تصمیم به نفع کل جامعه است و مردم و دلالان و رانت خواران قطعاً صدای خود را بلند می کنند.

 

سیاست های دولت بر قیمت ارز تأثیر می گذارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته دلسوزان نیز ممکن است نگران باشند که من به آنها اطمینان می دهم قیمت ارز هر کاغذی به ترتیب تعیین نشده است و اگر قیمت آن چنین باشد ، کارکنان بانک مرکزی باید این کار را انجام دهند. سریع و آسان است. ” استفاده می شود. واقعیت این است که مجموعه ای از سیاست های پولی ، مالی ، ارزی و تجاری دولت و در واقع عملکرد اقتصادی کارمندان دولت در طول زمان بر قیمت ارز تأثیر می گذارد.

کلیباف افزود: قیمت واقعی ارز امروز باید از مردم مطالبه شود که این نتیجه سیاست ها و اقدامات مسئولان است ، بنابراین دولت محترم نباید انتظار کاشت گندم و برداشت جو را داشته باشد! علاوه بر اصلاح ساختار بودجه ، برخی از تجارب گذشته نشان می دهد که سیاست های اقتصادی تا چه اندازه می توانند در زندگی فعلی مردم مثر باشند.

 

وی افزود: طبق اظهارات مقامات دولتی ذیربط ، با نهایی شدن قانون مالیات خانه های خالی برای مقابله با دلالان مسکن ، ۳۰ درصد تأمین مسکن افزایش می یابد که می تواند افزایش قیمت اجاره را کنترل و محدود کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت اجرای دقیق و کامل این قانون ، انباشت مسکن مجبور به ارائه صدها هزار خانه خالی به نفع مردم می شود و این نمونه ای از چگونگی سهولت زندگی برای افراد دارای حاکمیت موثر است. کاهش اثر تحریم ها.

 

کلیباف افزود: البته خط اصلی راه آهن مجلس برای ساخت مسکن ، طرح جهش در تولید مسکن است که به عنوان موتورهای اقتصادی اشتغال قابل توجهی به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به سفر اخیر خود به چهارمحال و بختیاری گفت: من از مردم صمیمانه و فرمانداران چهارمحال و بختیاری تشکر می کنم. مشکلات آنها پذیرفته شده است.

 

وی افزود: ایران زمانی قدرتمند خواهد بود که اگر فرصت هایی وجود داشته باشد ، همه ما از آنها منصفانه استفاده کنیم و اگر فشارها ، دشواری ها و دشواری هایی وجود داشته باشد ، همه ما به طور مساوی آن را تحمل می کنیم ، نه اینکه برخی فرصت ها را داشته باشند ، بلکه دیگران بتوانند در برابر فشارها و مشکلات مقاومت کنند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من همچنین به تمام بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراین و همه بازماندگان شهدای این حادثه تسلیت می گویم و از خداوند منان برای این شهدا مسئلت دارم.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/politics-social/tnews11068307.html

درباره‌ی فاکس نیوز

حتما ببینید

چگونه هتل خوب و ارزان رزرو کنیم؟

چگونه هتل خوب و ارزان رزرو کنیم؟

تعریف همه از هتل خوب و متفاوت است. بسته به انتظار شما از هتل ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *