اخبار بازیگران

امیرعلیِ سریال بی‌همگان با یک فیلم شهر را بهم ریخت

امیرعلیِ سریال بی‌همگان با یک فیلم شهر را بهم ریخت

محمد صادقی بازیگر جوان تئاتر و تلویزیون که بیشتر با بازی در نقش «امیرعلی» در سریال بی همگان شناخته می شود، دو روز پیش ویدئوهایی را در اینستاگرامش منتشر کرد که دیروز منجر به بازداشت وی شد. ویدیوهایی که نمی توانیم بازنشر کنیم.

صادقی حتی لحظه بازداشت توسط ماموران را در لایو اینستاگرام خود ثبت کرده است که در بخشی از آن دیده می شود که مقابل پنجره ایستاده و از تلاش ماموران برای دستگیری او فیلم می گیرد.

روزنامه فرهیختگان وابسته به دانشگاه آزاد درباره دلیل بازداشت این بازیگر نوشت: پس از انتشار خبر بازگشت فیلم گشت ارشاد که در فضای مجازی دست به دست شد، محمد صادقی با انتشار ویدئویی در صفحه شخصی خود به این اتفاق واکنش نشان داد. روز گذشته ماموران اطلاعات تهران برای دستگیری وی به منزل وی در شرق تهران رفتند. این بازیگر توسط ماموران دستگیر شد و تحقیقات از وی با دستور قضایی ادامه دارد.

اما خبرگزاری فارس که پیش از این نیز مواضع انتقادی روشنی در این حوزه ها داشته، با دو مطلب به این موضوع پاسخ داد:

۱/ واکنش به رفتار غیراخلاقی یک بازیگر

محمد صادقی بازیگر تازه کار بازنشسته پیش از موعد که شب گذشته کاربران را به استفاده از سلاح سرد و تهدید پلیس دعوت کرده بود دستگیر شد. او با تغییر چهره و آرایش زنانه و ترویج همجنس گرایی به دنبال جذب مخاطب بود. تحقیقات از وی با دستور قضایی ادامه دارد. البته اقدامات و رفتارهای نامتعارف این بازیگر مدت هاست که در صفحات شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد ​​و واکنش های زیادی را در پی داشته است که البته موضوع دستگیری وی به داغ این واکنش ها دامن می زند.

توییت هایی که این خبرگزاری منتشر می کند البته کمی غیرعادی است که در زیر دو یا سه نمونه از آنها را قرار داده ایم.

3

2

1

۲/ اگر محمد صادقی در انگلیس بود با او چگونه رفتار می شد؟

در ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ بود که اپوزیسیون مستقر در لندن با درخواستی از پلیس ضد تروریسم انگلیس خواستار دستگیری عطاءالله مهاجرانی، وزیر سابق فرهنگ ایران شد. ماجرا از این قرار بود که مهاجرانی کتابی با عنوان توطئه آیات شیطانی نوشت و از کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی انتقاد کرد، در حالی که مهاجرانی نه فیلمی منتشر کرد و نه حتی اقدامی برای تبلیغ این موضوع انجام داد. در بخش یک قانون تروریسم بریتانیا آمده است که تروریسم به معنای «استفاده» یا «تهدید» از عملی است که برای تأثیرگذاری بر دولت یا ارعاب عمومی یا بخشی از مردم طراحی شده است. حالا محمد صادقی علناً مردم را با تفنگ یا قمه تهدید به کشتن کرده است. اگر این مرد در انگلیس بود، دولت حق داشت او را به عنوان مصداق تروریسم دستگیر و محاکمه کند.

روزنامه جام جم، روزنامه مرتبط با صداوسیما که ظاهرا از دستگیری این بازیگر استقبال کرده و در همین رابطه با تیتر «پایان رجزخانی برای پلیس» مطلب زیر را منتشر کرده است:

عاقبت رجزخوانی برای پلیس

این عنوان نیز متعلق به روزنامه همشهری است که از روز گذشته به دلیل موضع گیری در مورد آزاده صمدی در اخبار منتشر شده است.

عاقبت رجزخوانی برای پلیسالبته مواضع کاربران شبکه های اجتماعی گاهی در انتهای این مواضع رسمی قرار می گیرد که با کمال تأسف از نقل آن ها می گذریم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا