از چه زمانی می توان به کودک بادام زمینی داد؟

آیا بادام زمینی برای کودک شما مضر است؟

متخصصان معتقدند که مصرف زود هنگام پروتئین بادام زمینی باعث کاهش آلرژی در کودکان می شود. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد والدین اطمینان ندارند. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا بادام زمینی برای کودکان مضر است؟

به جای پرهیز از مصرف همه محصولات بادام زمینی به دلیل ترس از آلرژی ، بهتر است از ۴ تا ۶ ماهگی غذاهای غنی از بادام زمینی بدهید. مطالعات اخیر نشان می دهد که این امر خطر آلرژی را کاهش می دهد. اگرچه گروه هایی مانند آکادمی اطفال آمریکا این توصیه های جدید غذایی را تأیید می کنند ، اما بسیاری از والدین متقاعد نشده اند که باید از توصیه های جدید مطالعه پیروی کنند. (بیشتر بخوانید: خواص بادام زمینی)

اگرچه استفاده از بادام زمینی به روش قدیمی قبل از رفتن کودک به کودکستان برای کودک مناسب نبوده است ، اما مطالعات اخیر نشان می دهد که شروع به خوردن بادام زمینی در سنین پایین واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد ، به ویژه در کودکان مبتلا به آلرژی. آكادمی اطفال و سایر سازمانهای بهداشتی آمریكا معتقدند كه در حال حاضر شواهد علمی مبنی بر اینكه تولیدكنندگان مراقبت های بهداشتی باید محصولات حاوی بادام زمینی را در رژیم غذایی نوزادان بین ۴ تا ۴ سال داشته باشند ، وجود دارد. ۱۱ ماه که خطر آلرژی زیاد است. زیرا تأخیر در استفاده از بادام زمینی برای کودکان خطر آلرژی را افزایش می دهد.

اما در مطالعه اخیر در مورد زنان باردار و نوزادان که در سالنامه آسم ، آلرژی و ایمنی شناسی منتشر شده است ، تقریباً یک سوم آنها گفتند که این توصیه های جدید را نشنیده اند و بیش از نیمی از آنها گفته اند که از توصیه های جدید پیروی نکرده اند. برای آنها مهم نیست. تنها ۳۱ درصد اظهار داشتند که از شش ماهگی آماده دادن بادام زمینی به نوزادان خود هستند.

دادن بادام زمینی به کودک ، غذای حاوی بادام ، غذای کودک بهتر است از ۴ تا ۶ ماهگی به غذاهای حاوی بادام زمینی به کودک داده شود

چگونه و چه مقدار بادام زمینی برای کودک تهیه کنیم؟

به دلیل افزایش دفعات آلرژی غذایی و آلرژی به بادام زمینی ، که رایج و خطرناک است. برای جلوگیری از این امر بهتر است هر کاری انجام شود. در اینجا چند نکته معمول وجود دارد:

اگر کودک شما به دلیل سابقه آلرژی تخمک یا اگزمای شدید در معرض خطر آلرژی است ، با یک متخصص تست آلرژی صحبت کنید و در مورد خوردن بادام زمینی برای کودک خود مشاوره بگیرید. اگر تست آلرژی به بادام زمینی منفی است ، در سن ۴ تا ۶ ماهگی با یک متخصص و نحوه شروع اولین تغذیه کودک صحبت کنید.

 

اگر کودک شما به دلیل اگزمای خفیف تا متوسط ​​مستعد ابتلا به آلرژی خفیف تا متوسط ​​است ، از ابتدای ماه ششم که شروع به خوردن غذاهای جامد می کنید ، خوردن غذاهای مبتنی بر بادام زمینی را برای کودک خود شروع کنید. اگر کودک شما بیشتر در معرض خطر نیست ، پس از شروع خوردن غذاهای جامد ، خوردن غذاهای حاوی بادام زمینی را شروع کنید (اما این کار را در یک سالگی انجام دهید).

از چه زمانی می توان به کودک بادام زمینی داد؟

بادام زمینی برای کودک شما وقتی می خواهید برای اولین بار به کودک خود بادام زمینی بدهید ، زمانی را انتخاب کنید که کودک سالم است ، سرماخوردگی یا مشکل دیگری ندارد. اولین تغذیه کودک خود را در خانه و نه در مهد کودک شروع کنید و از شخص دیگری بخواهید از شما مراقبت کند. از دادن آجیل هایی که خطر خفگی در کودکان زیر ۴ سال را دارند خودداری کنید. در عوض ، یکی از توصیه های WHO را امتحان کنید:

دو قاشق چای خوری کره بادام زمینی قرمز را با دو قاشق چای خوری آب گرم رقیق کرده و هم بزنید تا کاملا حل شود. اجازه دهید تا خنک شود ، سپس در صورت لزوم قبل از دادن آن را رقیق کنید.

دو قاشق چای خوری کره بادام زمینی (یا دو قاشق چای خوری پودر کره بادام زمینی) را با ۲-۳ قاشق غذاخوری پوره میوه یا سبزی مخلوط کرده و مخلوط کنید تا یکدست شود. یا به کودک خود کره بادام زمینی بدهید. آنها به اندازه ای نرم هستند که در دهان شما ذوب می شوند. همچنین می توانید این تنفس ها را با آب برای نوزادان زیر هفت ماه نرم کنید.

هنگامی که برای اولین بار به کودک خود بادام زمینی می دهید ، ۱۰ دقیقه صبر کنید و اگر علائم آلرژی مشاهده نکردید ، به تغذیه ادامه دهید. علائم آلرژی خفیف شامل بثورات پوستی یا کهیر در اطراف دهان یا صورت است. علائم حاد یک واکنش شدید که نیاز به فوریت پزشکی دارد شامل تورم لب یا زبان ، استفراغ و تنگی نفس است.

 

اگر کودک شما واکنش آلرژیک ندارد ، به طور منظم بادام زمینی بدهید. سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که برای تولید پروتئین بادام زمینی برای کودک ، هفته ای سه بار بادام زمینی داده شود. همچنین ، به دلیل اینکه واکنش آلرژیک به بادام زمینی افزایش می یابد ، اما ۹۸٪ از کودکان واکنش شدیدی نسبت به آن نشان نمی دهند.

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/nutrition-baby/food02-peanut-child.html

درباره‌ی فاکس نیوز

حتما ببینید

1608986853_سامانه-رهگیری-مرسولات-پستی

نحوه پیگیری مرسولات پستی ( با کدملی، موبایل،بدون و باکد رهگیری)

آموزش پیگیری مرسولات پستی با توسعه و نوسازی جوامع ، خدمات جدیدی برای حمل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *